Pakowanie bagażu - 6 trików, aby zrobić to dobrze

Sensownie spakowany bagaż oszczędzi Ci wielu stresów na urlopie. Nie warto pakować do torby pół szafy „na wszelki wypadek” i wlec ze sobą kilogramy niepotrzebnych rzeczy. Poświęć parę chwil na pakowanie z naszym przewodnikiem, a efekty zobaczysz od razu po przyjeździe.

pakowanie bagażu Shutterstock.com
Shutterstock.com

1. Polub ograniczenia

„Ograniczenia w ilości bagażu są wyzwaniem dla podróżnika. Zmuszają do zastanowienia się, które z Twoich rzeczy są naprawdę niezbędne, a bez jakich spokojnie się obejdziesz. Wybieraj rzeczy, które mogą być używane w wielu konfiguracjach” – mówi podróżniczka Darren Wendell, która w ciągu 7 lat przeszła na piechotę z bagażem dookoła świata i jest wybitną ekspertką w pakowaniu.

REKLAMA

(Zobacz też: Coś cię łapie, ale za granicą ciężko o znajome Ci leki? Oto przewodnik kupowania ich w innych krajach)

2. Postaw na cienkie

Odpuść sobie grube kurtki i mięsiste, bawełniane bluzy. Zajmują miejsce i nie są funkcjonalne. Zamiast tego zmieści Ci się więcej rzeczy, ale z cieńszych materiałów, które możesz zakładać jedne na drugie. Gruba kurtka zajmie Ci tyle samo miejsca, co T-shirt, koszula i cienki sweter. Trzy rzeczy, które w połączeniu ze sportową kurtką pozwolą Ci na co najmniej siedem kombinacji.

3. Wybierzk olor

Aby wszystko do siebie pasowało, powinieneś zdecydować się na jakiś dominujący kolor. Nieźle jest pójść w barwy neutralne, jak szary czy khaki. Unikaj wzorów, napisów czy prążków na koszulach i T-shirtach. W ten sposób łatwiej ukryć fakt, że chodzisz wciąż w tym samym, tylko w różnych kombinacjach. Wzory zapadają w pamięć, a chyba nie chcesz zostać zapamiętany jako osobnik, który cały czas chodził w tej samej koszulce z logo Rolling Stonesów.

4. Baba w babie

„Mój bagaż pakuję tak, aby chować jedne rzeczy w innych” – mówi Wendell. Możesz schować do butów skarpetki, krawaty, bokserki i inne małe, miękkie rzeczy, a następnie owiń buty w bluzę.

5. Właściwa kolejność

Nie zależy Ci pewnie, aby po przyjeździe wyciągnąć z walizki zmięty kołtun swoich rzeczy. Dlatego ważne, aby przestrzegać właściwej kolejności pakowania. Na samym dnie ułóż płasko wyprasowane koszule. Na to kolorowe magazyny. Następnie warstwa wyprasowanych spodni, bluz i swetrów. Na samej górze umieść buty i inne nieforemne obiekty.

6. Pod ręką

W bagażu podręcznym oprócz rzeczy, które będą Ci potrzebne do ewentualnej pracy czy zabicia nudy, zabierz koniecznie klapki i słuchawki z odtwarzaczem. Klapki po to, aby dać odpocząć stopom, które mogą Ci puchnąć pod wpływem zmian ciśnienia. Natomiast słuchawki na uszach zabezpieczą Cię przed nudziarzem siedzącym obok.

(Zobacz też: Wyjeżdżasz autem? Oto 9 zasad rozsądnej jazdy, które powinieneś sobie przypomnieć)

REKLAMA