Nowy numer Men's Health już w kioskach!

Obiecujemy, że nie będzie dużo o mundialu. Ten gorzki etap zostawiliśmy za sobą i wzięliśmy się ostro do roboty, bo przecież my, maluczcy, wracamy po meczu nie do willi za grube miliony i modelek z Instagrama, a do mieszkań za kredyty i normalnych, fajnych kobiet. Dlatego będzie o życiu. Naszym i Twoim. Jak zawsze.

Nowy numer

Ktokolwiek sądzi, że będziemy się pastwić nad naszymi piłkarzami po MŚ, jest w błędzie. Nie to, że nie mielibyśmy ochoty poddać ich wymyślnym szykanom – to akurat z wielką przyjemnością – ale kolejka chętnych do tortur jest zbyt długa i nie chce nam się w niej stać. Ponieważ jednak zawartość suchej masy śmieciowej w grze naszych zawodników przekroczyła dopuszczalne granice, to fakt ten wymaga refleksji i wniosków.

Pierwszym mógłby być na przykład taki: jeżeli zabierasz się za coś, rób to solidnie i w 100% na miarę swoich możliwości. Nie lekceważ w życiu przysłowiowego Senegalu, bo będziesz sobie pluł w brodę z zaprzepaszczonej szansy, kiedy dostaniesz w tyłek od przysłowiowej Kolumbii, a awans dostanie, wyciągnięta z kapelusza, przysłowiowa Japonia.

Podstawmy sobie teraz w miejsce przysłowiowych rywali z grupy nasze zwykłe, codzienne przeszkody i lekcja życia udzielona nam przez naszych piłkarzy nabierze większego sensu. Nie zawsze musi nam wychodzić, ale zrobiliśmy wszystko, by nam się udało: byliśmy solidni, byliśmy waleczni, byliśmy pracowici, byliśmy fair i pokazaliśmy charakter. Gdyby dodać do tego jeszcze odrobinę inteligencji, to czego więcej można od faceta wymagać?

Tego właśnie zabrakło naszej kadrze, ale za to, dzięki ich postawie, zobaczyliśmy wszyscy, jak ważne w życiu są te cechy. I jak żałosny jest widok, kiedy ich brakuje. A teraz spuszczamy kurtynę, otwieramy nowy rozdział i bierzemy się serio do roboty: my w życiu, a oni na boisku.

Piotr Makowski

Redaktor naczelny Men's Health Polska

Nowy numer Men's Health możesz przejrzeć tutaj

Zobacz również:
REKLAMA