[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Nowy numer Men's Health już w kioskach!

Nie masz jeszcze nowego MH? To biegiem do kiosku! A na poważnie - niech zachęcą Cię słowa redaktora naczelnego - Piotra Makowskiego, który opowiada o kulisach powstawania najnowszego e-sportowego wydania z gwiazdą "Gwiezdnych Wojen", Johnem Boyegą, na okładce.

John Boyega
E-sport w Men’s Health? Matkoboskoczęstochowsko, świat się kończy! Spokojnie, spokojnie. Nie wszyscy muszą się zgadzać ze Zbigniewem Bońkiem i jego twitterowym wpisem, że e-sport to rodzaj patologii. Przy całym szacunku do legendy naszej piłki, np. my właśnie się nie zgadzamy. Już choćby dlatego, że e-sport spełnia wszystkie główne cechy sportu wyszczególniane przez profesora nauk kultury fizycznej Macieja Demela. Przypomnieć?

Proszę: dodatnie emocje, towarzyszące postanowieniom i działaniom, ruchowy charakter działania z akcentem specjalistycznym, jaskrawy moment współzawodnictwa jako jeden z zasadniczych bodźców doskonalenia, ścisłe stosowanie się do przepisów określających normy sprzętu, warunki i formy ruchowe, co umożliwia wymierność i porównywalność wyników, a także systematyczność w dążeniu do osiągnięcia maksymalnych wyników.

REKLAMA

To wszystko właśnie jest w e-sporcie, ale jest też i więcej. Przede wszystkim jest wielki fun łączący graczy i kibiców (widzieliście upchany po sufit katowicki Spodek podczas ostatnich mistrzostw?) i – również jak w zwykłym sporcie – całkiem niezła kasa dla najlepszych. Spór więc, czy e-sport jest sportem, uważamy za jałowy, tym bardziej że wszyscy zgadzają się na istnienie sportowego brydża, szachów lub pokera.

E-sport nie trafił jeszcze pod strzechy i nie włada masową wyobraźnią, ale my jesteśmy do niego przekonani, a to dobrze rokuje. Kiedy 14 lat temu wstawialiśmy w MH do naszych przepisów kulinarnych komosę ryżową, można ją było kupić tylko w sieci lub eko-sklepach. Teraz jest w każdej Biedronce. Albo więc wyprzedziliśmy trendy, albo je narzuciliśmy – tak czy owak, nieźle.

Piotr Makowski

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij