Nowy numer Men's Health!

A co w środku? Ponowna próba odpowiedzi na ważne pytanie, które w przeddzień wyborów wraca do nas jak bumerang: Jak żyć? Bo nam, uzbrojonym w badania, armię ekspertów i własne doświadczenia trochę łatwiej jest jej udzielić.

Okładka

Wielkie zwycięstwo naszych siatkarzy, naszego rewelacyjnego Bractwa Kurkowego, ma też dodatkowy wymiar, obok sportowego, o którym warto pamiętać. Jest nim powrót z niebytu właśnie Bartosza Kurka, który, odsunięty przed laty od gry, wraca, by zostać najbardziej wartościowym zawodnikiem mistrzostw świata i sięgnąć po złoty medal.

Jasne, że Hollywood nie takie scenariusze widział, ale tu mamy wszystko na żywo, naocznie, jakby Rocky powrócił i walczył specjalnie dla nas. I to jak walczył! Jest w tym zdarzeniu wielka lekcja charakteru, odwagi, pracowitości i, nie bójmy się tego słowa, pokory, którą każdy z nas, facetów, powinien odrobić.

Nieprzypadkiem przywołujemy tutaj Bartosza i naszych siatkarzy, są oni bowiem, naszym zdaniem, doskonałą opozycją i kontrą do niektórych problemów opisywanych w tym numerze MH. Jesienny listopad sprzyja niewesołym tematom, więc ruszyliśmy, na przykład, sprawę męskiej samotności, która, jak alarmują badacze, coraz bardziej nam doskwiera.

Psychologowie, socjolodzy, analitycy i inni mędrcy diagnozują, że alienuje nas nadmiar cyfrowej rzeczywistości dającej tylko pozór bliskości, a nie realnej współpracy i sympatii. Niby nic wielce odkrywczego, ale jednak warto o tym pisać, skoro problem się pojawia. Panowie, ogarnijcie się! Realny świat naprawdę istnieje i jest dużo fajniejszy niż wirtualny. To właśnie w nim człowiek kumpluje się na całe życie, w nim ciężka praca równa się sukces, i to w końcu w nim opija się go realnym piwem. Zupełnie tak jak w Bractwie Kurkowym.

Redaktor naczelny Men's Health

Piotr Makowski

Tutaj możesz przejrzeć zawartość listopadowego wydania Men's Health.

REKLAMA