[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Nowe MINI Countryman – czas na męski wyjazd

Planujesz męski wypad nad jezioro, z daleka od cywilizacji? Nowe MINI Countryman będzie doskonałym kompanem takiej podroży. Najpierw dowiezie Waszą ekipę w komfortowych warunkach w wybrane miejsce, a następnie doskonale sprawdzi się w roli mobilnego noclegu.

Mini Countryman

MINI Countryman to największy model w gamie brytyjskiego producenta. Od kilku miesięcy znajdziemy w salonach drugą generację tego modelu. Samochód nie tylko nabrał atletycznych kształtów, ale do tego wydłużył się, poszerzył i zyskał większy rozstaw osi. Dlatego nowy Countryman spełni oczekiwania osób poszukujących pojazdu zdolnego pomieścić wygodnie pięć osób.

 

Podróżowanie MINI Countryman to czysta przyjemność. Przyjemne w dotyku materiały, wysoka jakość wykonania i wszystkie najważniejsze przyciski w zasięgu ręki. W czasie podróży poza miasto przydadzą się schowki. W przednich i tylnych drzwiach znajdują się kieszenie mieszczące butelki o pojemności do 1 l. W konsoli środkowej umieszczono dwa uchwyty na napoje oraz nieckę na wszystkie niezbędne przedmioty. Kierowca i pasażer mają teraz więcej przestrzeni nad głową/ Z tyłu znajdują się trzy fotele, a każdy z nich jest regulowany osobno. Można przesuwać siedzisko wzdłużnie oraz regulować kąt nachylenia oparcia, dzięki temu każdy pasażer znajdzie dla siebie dogodną pozycję, a do tego doceni większą ilość miejsca na nogi. Dostęp do tylnych siedzisk jest teraz łatwiejszy za sprawą większych otworów drzwi. Wszyscy pasażerowie siedzą wysoko i wygodnie, jak w typowym samochodzie w segmentu SUV.

 

Męski wyjazd wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą wszystkich najważniejszych przedmiotów i bagaży. Największe MINI w rodzinie spełni w tej kwestii wszystkie wymagania. Standardowa pojemność bagażnika to 450 litrów, a gdy na pokładzie oprócz kierowcy jest tylko jeden pasażer – całość można powiększyć do 1390 litrów. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć pakietu schowków, adaptacyjnej podłogi, zaczepów i taśm do bezpiecznego mocowania przewożonych przedmiotów.

Poszukując idealnego miejsca do wypoczynku poza cywilizacją, trzeba się liczyć z utrudnionym dojazdem poza utwardzonym szlakiem. W przypadku MINI Countryman nie stanowi to większego problemu. Wszystko za sprawą większego prześwitu oraz napędu na cztery koła ALL4, który umożliwia jazdę w błocie czy szutrze, a na asfalcie zapewnia odpowiednią trakcję i stabilność jazdy.

Po zjechaniu z asfaltu możemy skorzystać z aplikacji MINI Country Timer, która rejestruje jazdę na pochyłym, nierównym i nieutwardzonym terenie. Gdy tylko samochód znajdzie się w takich warunkach, mierzony jest rodzaj i stopień trudności jazdy, a na głównym ekranie pojawiają się informacje na ten temat. Dzięki temu kierowca może odczytać jak długo i intensywnie poruszał się w terenie.

 

Gdy bezpiecznie dojedziemy w wybrane miejsce, warto skorzystać z ciekawej funkcjonalności w modelu Countryman. Jest to składana ławka piknikowa MINI Picnic Bench, która zamienia próg bagażnika w wygodne siedzisko. Wystarczy otworzyć bagażnik i wykonać kilka ruchów, żeby rozłożyć wygodną matę na progu załadunkowym. Na miękkim siedzisku zmieszczą się dwie osoby.

 

Wybierając się na męski wyjazd MINI Countrymanem nie musimy się martwić o bazę noclegową w pobliżu naszego ulubionego miejsca. Na dachu samochodu możemy po prostu zainstalować namiot przygotowany przez firmę Autohome – wieloletnich ekspertów w tej dziedzinie.

Mobilny nocleg zainstalujemy na standardowym bagażniku dachowym. Cała konstrukcja jest wykonana z włókna szklanego, a zatem jest lekka. Górna część jest podnoszona przez siłowniki gazowe. Wystarczy zwolnić trzy zaczepy, żeby konstrukcja się rozłożyła, a do wnętrza namiotu wejdziemy po aluminiowej drabinie. Mobilna sypialnia ma 2,1 m długości, 1,3 m szerokości oraz 94 cm wysokości. W środku znajdziemy wygodny materac i oświetlenie typu LED.

MINI Countryman to idealny kompan na męski weekend poza miastem.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
http://gde-default.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nd07MHt_uJvfzNPTiWO.oJYlP_fFaIeG6RiglcHfuFz.g7/fastid=ipbxqnkifsxuomkcmiduuocttmmp/stparam=noeqqmqqwh/url=
REKLAMA