Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Nie daj się zwariować w święta

Według psychologów czas świąt Bożego Narodzenia to najbardziej stresujący okres w roku. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową strategię przetrwania tych dni. Poświęć pół godziny na lekturę, a gładko ominiesz wszystkie pułapki w pracy i w domu.

Jeśli przeżyję tych kilka dni wolnego w święta, to wezmę sobie urlop, żeby wreszcie odpocząć. (fot. Yanik Chauvin 2008/shutterstock.com)
Praktyczne zarządzanie wigilią i świętami Bożego Narodzenia jest, poza wymiarem duchowym, sprawdzianem naszej odporności fizycznej i umiejętności organizacji. Wprawdzie nasze matki, żony, siostry, szwagierki i kochanki wystawiają nam różne oceny, ale nasze doświadczenie wzrasta z roku na rok. Jeszcze trochę cierpliwości i zaczniemy znajdować w tym przyjemność i dochodzić do wniosku, że święta są po prostu fajne. A to już będzie jednoznaczny sygnał, że jesteśmy dorośli i można nam powierzać tak odpowiedzialne zadania.

 1.


Uporaj się z robotą

Masz mnóstwo roboty, którą musisz skończyć jeszcze w tym roku? Po prostu zastosuj kilka naukowo potwierdzonych trików:

  • Użyj drukarki. I wydrukuj rzeczy, które są ważne i którymi powinieneś się zająć. Maile, raporty, artykuły z internetu. Badania wykazały, że znacznie lepiej potrafimy się skoncentrować na materiałach drukowanych niż na tych, które widzimy na monitorze. I dłużej je pamiętamy.
  • Zawieś portret. Na przykład swojej teściowej albo innej postaci charakteryzującej się stalowym spojrzeniem. Badania wykazały, że będąc w pokoju, w którym zawieszono zdjęcie wpatrującej się w nas twarzy (a przynajmniej sprawiającej takie wrażenie), zachowujemy się uczciwiej. Zdjęcie osoby, która jest dla nas autorytetem albo której zwyczajnie się boimy, działa na nas jak wzrok żywego szefa. I pracujemy wydajniej.
  • Zainstaluj drugi monitor. Naukowcy z Uniwersytetu w Utah odkryli, że dodanie drugiego ekranu pozwala wykonać zadania 7% szybciej i sprawi, że będziesz o 10% bardziej wydajny. Co więcej - popełnisz o 33% mniej błędów niż zwykle.
 2.


Impreza w firmie

Impreza wigilijna w firmie z pewnością nie służy do tego, aby sobie wreszcie poszaleć. Pamiętaj, jesteś obserwowany. Warto przestrzegać kilku zasad:

  • Zjedz coś wcześniej. Nie pędź na imprezę prosto z pracy, bo jest prawie pewne, że się upijesz. Alkohol na pusty żołądek działa błyskawicznie. Do szklanki z drinkiem nalewaj sobie co jakiś czas wody. Wówczas masz wciąż pełną szklankę i mniejsze szanse na zrobienie z siebie idioty.
  • Ubierz się stosownie. Najlepiej zapytaj koleżanki z pokoju, czy masz się ubrać oficjalnie. Kobiety na ogół lepiej się orientują w subtelnościach tzw. dress code.
  • Krąż po sali. Chodzi o to, żebyś zamienił kilka słów z każdym. To nie musi być żadna poważna rozmowa. Ot, wymiana grzeczności. Ale robi dobre wrażenie. Nie przeciągaj. Nikt Ci nie każe zostawać do końca. Wyjdź, kiedy jeszcze wszyscy są trzeźwi i się dobrze bawią.
  • Nie wykorzystuj. Nawet jeśli na imprezie Twój szef przeholował z napojami i przeszedł z Tobą na ty albo zwierzał Ci się z problemów małżeńskich, najlepiej będzie, jak o wszystkim zapomnisz i następnego dnia zachowasz zwyczajowy dystans.
1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij