Nie być jak Homer Simpson

Czyli jak uniknąć robienia głupot, które mogą zmienić Twoje życie tylko w jeden sposób - na gorsze. Oto 8 jaskrawych przykładów na to, jak niewiele trzeba, żeby nawet nieprzeciętnie inteligentny facet w jednej chwili zrobił z siebie zwykłego durnia.
Fox TV
Może i jestem głupi, ale takiego mnie narysowali. A Ty co masz na swoje usprawiedliwienie? (rys. Fox TV)

Skąd bierze się nasza skłonność do wpadania w tarapaty? Z pychy, że nam akurat się uda, i z bezmyślności, która jest matką większości idiotyzmów. Poniżej znajdziesz dowody na to, że myślenie ma nadal kolosalną przyszłość.

Głupota 1


Robin Hood z amnezją

Wziąłeś od bogatych, a że sam jesteś biedny, to wydałeś i zapomniałeś oddać. A ponieważ wiadomo, że pieniądze, które trzeba oddać, są stracone, więc zlekceważyłeś jedną ratę do banku, potem drugą - bo przecież zaraz sytuacja się poprawi - i trzecią. Nie odpowiedziałeś też na pisemne monity, bo niby co masz im powiedzieć? Że im nie zapłacisz, bo nie masz pieniędzy?! Poza tym, umówmy się, nie zbankrutują, jeżeli chwilę poczekają. Świat się od tego nie zawali.

Smutna prawda: Ich świat może i nie, ale o Twój nie bylibyśmy aż tak spokojni. Zapytaj kogokolwiek z 1 600 000 osób, których dane znajdują się w Krajowym Rejestrze Długów. Dopóki w nim się znajdujesz, żegnajcie ratalne zakupy, żegnajcie telewizje kablowe i satelitarne, żegnaj karto kredytowa.

"Dopóki nie ma się tego rodzaju problemów, dopóty nawet nie przypuszcza się, że takowe istnieją i jak mogą być dotkliwe przez swoją masowość" - twierdzi Andrzej Kulik, rzecznik prasowy Krajowego Rejestru Długów. I dodaje: "Najlepszym sposobem, by nie znaleźć się w rejestrze, jest jak najszybsze podjęcie rozmów z wierzycielem. W interesie obu stron jest znalezienie kompromisu: jedna strona odzyska pieniądze, a druga nie wpadnie w jeszcze większe tarapaty".

Głupota 2


Król Facebooka

W sobotę była impreza full wypas, ZA-JE-FAJ-NA, żałujcie, że Was nie było! Na szczęście jest Fejsik, więc wrzucam kilka fot, żeby Was skręciło z zazdrości, jak my tutaj potrafimy zabalować. Nara. Wrzucajcie komenty, a ja idę wreszcie odespać...

Smutna prawda: Możliwość globalnego zaistnienia w sieci i sztubacka chęć popularności (nawet wątpliwej) likwiduje hamulce i instynkt samozachowawczy. To, co jednak kiedyś zacierało się w pamięci balangowiczów - a pewnie każdy z nas przeżył imprezę, o której najchętniej całkowicie by zapomniał - teraz żyje w internecie i będzie żyło po wsze czasy. To jakby dzisiaj poruszyć kamień, który za kilka lat spowoduje lawinę.

Tomasz Szaynok, partner zarządzający w firmie doradztwa personalnego Signium International, na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem profesjonalnych kadr dla korporacji. "W przypadku kluczowych i ważnych stanowisk obowiązują bardzo detaliczne metody weryfikacji i sprawdzanie, jak dany kandydat funkcjonuje w przestrzeni publicznej - a internet do niej należy - to właściwie standard. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, które wychwycą każdy ślad. A my, oczywiście, musimy brać to pod uwagę przy rekomendacji".

Wygląda więc na to, że Twoje wyjątkowo zabawne zdjęcie, gdy kąpiesz się w miejskiej fontannie w stringach i biustonoszu, może po latach nie być już tak zabawne, jak Ci się teraz wydaje.

Głupota 3


Weekendowy ojciec

Zapytani, wszyscy odpowiadają, że oczywiście rodzina jest najważniejsza. Ale czy naprawdę jesteś dobrym ojcem?

Smutna prawda: "Dziecko jest jak walizka - co włożysz, to wyjmiesz - mówi dr psychologii Krystyna Fidyk. - Problemy z dziećmi nie biorą się znikąd. To efekt wieloletnich zaniedbań, przekonania, że gdy się dziecku kupi drogie zabawki i zapisze do drogiej szkoły, to znaczy, że jesteśmy dobrymi rodzicami".

A sprawa jest prosta - szczęśliwi ludzie, którzy sobie dobrze radzą z życiem, wyrastają z dzieci kochanych, przytulanych, które wiedzą, że są dla rodziców najważniejsze na świecie. W 1994 r. paryska policja aresztowała Nicolasa Claux, podejrzanego o 7 morderstw, kanibalizm i sadyzm. Podczas zeznań opowiedział o swoim domu rodzinnym tak: "Rodzice nigdy mnie nie przytulali, nie całowali, tylko wiecznie zostawiali samemu sobie. Właśnie przez to stałem się całkowicie obojętny emocjonalnie".

STRONA 1 z 2
REKLAMA