Netflix ograniczy palenie

Według badań przeprowadzonych przez fundację Truth Initiative, pokazywanie wyrobów tytoniowych w programach telewizyjnych i serialach wzrosło aż 4-krotnie w ciągu ostatniego roku. Najbardziej dostało się Netfliksowi za drugi sezon Stranger Things. W raporcie możemy przeczytać, że palono w nim aż 262 razy.

Netflix
fot. Netflix

Zaskoczeni? To teraz przypomnijcie sobie wszystkie sceny z szeryfem Hopperem. Po chwilowej analizie wniosek nasuwa się sam – ten gość rzadko kiedy rozstawał się z fajką.

„Treści rozrywkowe stały się nową reklamą tytoniu. Obserwujemy wszechobecne zjawisko palenia papierosów na ekranie. Producenci normalizują śmiertelne uzależnienie i stawiają młodych widzów na celowniku przemysłu tytoniowego.” – powiedział Robin Koval, prezes Truth Initiative.

Jak na wielką markę przystało, Netflix oficjalnie odniósł się do raportu fundacji, deklarując, że wprowadzi zmiany w swoich następnych produkcjach. Co się zmieni?

Wszystkie nowe filmy i seriale z pod znaku Netflix Originals, które oznaczono symbolem PG-13 i TV-14 (kategorie w amerykańskiej klasyfikacji filmów i seriali pod względem wieku), całkowicie wykluczą palaczy z ekranu. Podobnie będzie z filmami z wyższą kategorią, z tym, że w ich przypadku będą obowiązywać wyjątki - palenie papierosów i e-papierosów będzie dozwolone, ale tylko wtedy, kiedy jest to produkcja historyczna lub jeśli wizja twórców tego wymaga.

„Netflix zdecydowanie wspiera ekspresję artystyczną” – powiedział w wywiadzie dla Variety rzecznik prasowy firmy – „Zdajemy sobie jednak sprawę, że palenie jest szkodliwe i przedstawianie go w pozytywnym świetle może negatywnie wpłynąć na młodych ludzi”.

Oprócz powyższych ograniczeń, Netflix zapowiedział też, że pod koniec tego roku informacje o paleniu będą znajdować się w opisie filmu/serialu.

ZOBACZ TEŻ: Breaking Bad - film jeszcze w tym roku?

Zgaś na zawsze

Jeśli Hopper będzie musiał rzucić, to Ty też możesz. Zobacz, ile zyskasz, jeśli już nigdy nie weźmiesz papierosa do ust.

  1. Będziesz miał lepsze krążenie krwi, dzięki czemu nie zmęczysz się przy byle wysiłku.
  2. Poprawi Ci się węch i zaczniesz czuć więcej smaków.
  3. Będziesz mieć więcej energii.
  4. Łatwiej Ci będzie pokonać przeziębienie i inne choroby.
  5. Zaczniesz mieć przyjemniejszy oddech.
  6. Zmniejszysz ryzyko problemów z erekcją.

O tym, jak raz na zawsze rzucić palenie przeczytasz TUTAJ.

Zobacz również:
REKLAMA