Najlepsze seriale sci-fi

Ucieczka w świat science fiction wydaje się w ostatnim roku wyjątkowo kuszącą destynacją. Dlatego w tym miesiącu poprosiliśmy Arkadiusza Kamińskiego, autora kanału arhn.eu, by podrzucił kilka propozycji serialowych o tematyce sci-fi. Znajdziecie tu coś i dla geeków, i dla świeżaków.

Ekspert MH: Dark Archon

Czyli Arkadiusz Kamiński, założyciel i redaktor naczelny arhn.eu – jednego z najpopularniejszych na polskim YouTubie kanału o tematyce gamingowej. Znajdziesz tam nie tylko recenzje gier, ale i sporo informacji o historii kultowych marek czy sprzętów. Z obszernej playlisty polecamy szczególnie dwie pozycje: „Białego Wilka” – pełnometrażowy film dokumentalny o komputerowej adaptacji książkowego „Wiedźmina” oraz krótkometrażowy materiał wideo o konsolach Segi (nagrodzony Grand Video Awards 2019).

Arkadiusz Kamiński, założyciel i redaktor naczelny arhn.eu.

Gdy nie pracuje i nie gra, Archon ogląda seriale. Dlaczego sci-fi? „Fantastyka naukowa pozwala scenarzystom puścić wodze fantazji i opowiadać historie wykraczające poza naszą szarą codzienność. W połączeniu ze współczesną technologią filmową tworzy to ucztę nie tylko dla umysłu, ale i dla oka” – przekonuje. Jego propozycje znajdziesz obok.

Zestawienie najlepszych seriali sci-fi

Podróże w czasie, superbohaterowie i roboty – czyli wszystko, czego spragniona fantastyczno-naukowych wrażeń dusza potrzebuje. Usiądź wygodnie w fotelu i przenieś się, gdzie tylko masz ochotę.

Dark

Expance

Star Trek: Nowe pokolenie

The Boys

Westworld

Miłość śmierć i roboty

Dark (Netflix)

 Małe niemieckie miasteczko, dwoje zaginionych bez śladu dzieci i trzy sezony rozwijającej się intrygi, w której centrum stoją m.in. podróże w czasie. Dla pełni atmosfery warto dać szansę niemieckiemu oryginałowi z napisami!

The Expanse (Amazon Prime)

Eklektyczny gatunkowo serial łączący sci-fi i kryminał z lekką nutką polityki. Poszukiwania zaginionej kobiety to tylko zalążek dla historii, która jakimś cudem staje się coraz lepsza z każdym kolejnym sezonem.

Star Trek: Następne pokolenie (Netflix)

Pozornie serial o eksploracji kosmosu. W rzeczywistości (szczególnie od 3. sezonu) ambitna próba odpowiedzi na ponadczasowe pytania natury moralnej. Mimo upływu lat, tematyka wielu odcinków pozostaje zaskakująco aktualna.

The Boys (Amazon Prime)

Superbohaterowie istnieją naprawdę. Tyle że to nie bajka, a prawdziwe życie. Zwykli ludzie obdarzeni prawdziwymi mocami oznaczają olbrzymie kłopoty i ktoś wreszcie decyduje się ukrócić ich samowolkę.

Westworld (HBO GO)

Opowieść o parku rozrywki w stylu Dzikiego Zachodu, w którym na drodze odwiedzających zamiast ludzi stają androidy. Rozrywka kończy się jednak w momencie, kiedy w robotach zapala się iskierka świadomości. Fantastyczne dwa pierwsze sezony bronią się same, nawet jeśli najnowszy, trzeci, odbiega trochę niefortunnie od schematu oryginału.

Miłość, śmierć i roboty (Netflix)

Antologia 18 animowanych szortów o tematyce sci-fi. Każdy odcinek to osobna historia, opowiadana przez inny zespół twórców. Serial porusza szeroką gamę tematów – od alternatywnych rzeczywistości po cyberpunk i podróże w kosmosie.

REKLAMA