Najlepsze seriale na jesień [MH na czasie]

Thrillery, horrory, kryminały - jest w czym wybierać. Kiedy lepiej, niż jesienią, wczujesz się w ich mroczny klimat?  

seriale, Tv, House od Cards
Czy produkcja bez Franka Underwooda utrzyma poziom? Przekonajmy się.

Ślepnąc od świateł

Kiedy: Jesienią

Gdzie: HBO GO

Ośmioodcinkowy serial na motywach bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka opowiada o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos. Lawina wydarzeń rusza, gdy zmęczony swoim życiem Kuba kupuje dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień.

Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (świetny Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przecinają się, co doprowadza do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Perfekcjonista i outsider musi zmierzyć się z własnymi demonami i przestać uciekać przed samym sobą.

Badania pokazują, że straszne filmy mogą być dobre dla zdrowia. Kiedy się boisz, organizm wyzwala reakcję „walki lub ucieczki”, a to stymuluje produkcję mobilizującej układ odpornościowy adrenaliny.

House of Cards

Kiedy: Od 2. listopada

Gdzie: Netflix

Claire Underwood powraca jako prezydent Stanów Zjednoczonych w szóstym i ostatnim sezonie obsypanego nagrodami serialu. Mimo dojścia do władzy walka o pozostanie na szczycie ciągle trwa. Tym bardziej że do gry włącza się rodzina Shepherdów, której koneksje i zakulisowe działania wywierają ogromny wpływ na amerykańską scenę polityczną.

Znaki

Kiedy: Od 10 października

Gdzie: AXN

W miasteczku Sowie Doły ginie studentka. Tajemniczą i okrutną egzekucją żyją media w całej Polsce. Śledztwo podąża w wielu kierunkach, jednak sprawa nie zostaje rozwiązana. Po latach w tej samej miejscowości, dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela, który – aby dotrzeć do prawdy – musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku. Serial to połączenie gatunków – kryminał przeplata się z elementami mystery i thrillera obyczajowego. Wciąga od pierwszej minuty.

Filmoteka MH: Najlepsze filmy erotyczne 

Wolf Creek

Kiedy: Showman

Gdzie: Od 6 września

Serial powstał na podstawie horrorów o tym samym tytule – z 2005 oraz 2013 roku. Krwawa historia australijskich bezdroży opowiada o seryjnym mordercy, który zamiast na aligatory poluje na... turystów. Główną pozytywną bohaterką jest Liz, która jako jedyna wychodzi cało z masakry dokonanej przez psychopatę na swojej rodzinie. Dziewczyna postanawia odnaleźć mordercę i pomścić bliskich. Dowiaduje się, że lokalna policja prowadzi wiele spraw podobnych morderstw w Wolf Creek. Nastolatka rozpoczyna niebezpieczną grę z psychopatą.

REKLAMA