Najlepsze podcasty [Trening i sport]

Podcasty i trening to świetnie dobrana para, bo najlepiej słucha się ich, ćwicząc właśnie. Z tych konkretnych kanałów dowiesz się, jak trenować mądrze i skutecznie. Oczywiście nie tylko trening siłowy. 

shutterstok.com

Zaplecze sportu

Za sukcesami profesjonalnych sportowców przeważnie stoi cały sztab wysokiej klasy specjalistów od treningu, żywienia, suplementacji i wsparcia psychologicznego. I to z nimi właśnie rozmawia Mateusz Gawełczyk (swoją drogą sam dietetyk, specjalizujący się w sportach wytrzymałościowych), wydobywając na światło dzienne mnóstwo tajników i ciekawostek, które będziesz mógł wykorzystać na co dzień.

ZOBACZ: Podcasty o zdrowiu

Black Hat Ultra

Koniecznie zajrzyj na ten kanał, jeśli Twoją pasją są sporty wytrzymałościowe, szczególnie te o charakterze ultra. Rozmówcami Kamila Dąbkowskiego jest polska czołówka tego typu aktywności. Autor skutecznie wydobywa od niej patenty dotyczące treningu i regeneracji, a także – co najważniejsze we wszystkim, co ultra – niezłomności charakteru, która pozwala organizmowi znosić wysiłek na nieprawdopodobnym poziomie.

Motoryka człowieka

U Michała Tkacza również spotkasz sportowców i trenerów, którzy opowiadają o tym, jak udało im się osiągnąć najwyższy poziom w swojej dyscyplinie. To kolejna solidna dawka wiedzy i motywacji, na którą warto wygospodarować czas. W redakcji szczególnie ciekawe wydały się nam rozmowy o treningu siłowym z trenerami Maciejem Bielskiem i Andżeliką Stefańską-Kowalik.

PRZECZYTAJ TEŻ: Podcasty motywacyjne

ZRUPcast

Prowadzący ten kanał skupiają się głównie na sportach wytrzymałościowo-siłowych (mnóstwo wiedzy o CrossFicie), ale ich zainteresowania wykraczają mocno poza nie. Podoba nam się to, jak aktywnie biorą udział w rozmowach ze swoimi gośćmi. Polecamy zwłaszcza odcinek z dr. Damianem Parolem o diecie ketogenicznej.

Praktyczna strona treningu

Artur Mohr dopiero startuje, bo na jego kanale znajdziesz dopiero pięć podcastów, ale to jest dobry start, więc dajemy zielone światło na zachętę. Nas szczególnie zainteresowała rozmowa z pilotem lotnictwa akrobacyjnego i kapitanem samolotów pasażerskich – tak, okazuje się, że świetna forma przydaje się również w powietrzu.

Zobacz również:
REKLAMA