Najlepsze podcasty [Technologia]

W świecie, który zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, warto być na bieżąco. Bo technologia zdejmuje nam z głowy sporo problemów.

shutterstock.com

Shufflecast

Trzech sympatycznych gości rozmawia sobie o gadżetach. O słuchawkach, komputerach, rozdzielczościach, smartfonach i wielu, wielu innych rzeczach. Ostatnio nawet zrecenzowali netfliksowego „Wiedźmina”. Wszystko to bez zadęcia, bez nadmiernego wdawania się w specyfikacje techniczne: ot, refleksje ludzi, dla których technologia to pasja. Dobrze się słucha i można być w miarę na bieżąco z tym, co w świecie high-tech się dzieje.

ZOBACZ: Postęp technologiczny przyczyną lenistwa?

Na Podsłuchu

Jeśli znasz portal Niebezpiecznik.pl, prawdopodobnie nie trzeba Ci tego podcastu specjalnie zachwalać. Podobnie jak w artykułach, autorzy kanału – Piotr Konieczny, Marcin Maj i Jakub Mrugalski– pomagają zrozumieć zasady bezpieczeństwa w sieci. Bardzo szeroko rozumianej sieci. O szyfrowaniu, danych osobowych, o cenzurze internetu, atakach na zabezpieczenia bankowe, a nawet o tym, jak zachować się na wakacjach. Bardzo przydatne informacje dla każdego, nie tylko dla geeków.

PRZECZYTAJ: Nowe technologie a zdrowy sen

Future 4.0

Krzysztof Radzikowski opowiada o technice XXI wieku. Jeśli lubisz wyobrażać sobie, jak świat będzie wyglądał za kilkanaście lat, posłuchaj. Odcinki nie są długie: mają zazwyczaj po kilka, kilkanaście minut i świetnie nadają się do wysłuchania np. w drodze do pracy. Latające pociągi, papierowa butelka czy żyrobus... Zainteresowany? My słuchamy z przyjemnością. – pomagają zrozumieć zasady bezpieczeństwa w sieci. Bardzo szeroko rozumianej sieci. O szyfrowaniu, danych osobowych, o cenzurze internetu, atakach na zabezpieczenia bankowe, a nawet o tym, jak zachować się na wakacjach. Bardzo przydatne informacje dla każdego, nie tylko dla geeków.

REKLAMA