Najlepsze podcasty [Rozrywka na poziomie]

Życie nie składa się wyłącznie z nauki, rozwoju i patentów. Żeby zachować równowagę, czasem musisz po prostu spędzić miło czas. Te podcasty to rozrywka na najwyższym poziomie.

shutterstock.com

Historie z boiska

To pozycja obowiązkowa dla fanów piłki nożnej. Chociaż nie: te opowieści będą świetną propozycją dla wszystkich, kórzy lubią sport. Konrad Szymański mówi o piłce w taki sposób, że jest w stanie zaangażować każdego. Wybiera historie wybitnych zawodników (np. Erica Cantony czy Pelego), rywalizacji największych klubów (Manchester United kontra Arsenal) czy dramatycznych wydarzeń (tragedia na stadionie Heysel). Można by tak wymieniać długo: wszystkie odcinki warte są posłuchania. Bardzo podoba się nam profesjonalna oprawa podcastów – świetnie dobrana muzyka robi rewelacyjną robotę. Wysoka piątka!

ZOBACZ: Inteligentna rozrywka - 5 gier na poprawę osiągów mózgu

7 metrów pod ziemią

Ratownik TOPR, który brał udział w zeszłorocznej akcji ratowniczej na Giewoncie, żołnierz Legii Cudzoziemskiej, komandos JWK, oficer ochrony statków – oni oraz cała masa innych wyjątkowych ludzi opowiadają o swoim życiu Rafałowi Gęburze. I to są nieprawdopodobnie interesujące historie, które autor audycji wydobywa od swoich rozmówców z wyjątkowym taktem. Czapki z głów!

Sfilmowani

Technicznie nie jest to typowy podcast, bo autorzy publikują swoje recenzje filmów w serwisie YouTube, ale ich podejście do kina tak nam odpowiada, że przymykamy na to oko (swoją drogą, jeśli zapytasz Google’a, podpowie Ci, jak słuchać filmów z YouTube z wyłączonym ekranem telefonu). Krótko – jeśli nie wiesz, czy warto na coś iść do kina, to posłuchaj Sfilmowanych. I już będziesz wiedział.

PRZECZYTAJ: Jak podnieść IQ - 7 patentów

Kryminatorium

 Może i brzmi to nieco makabrycznie, ale przecież przestępstwa oraz przemoc stanowią integralną część naszej kultury. Skoro oglądamy je w filmach i czytamy o nich w książkach, możemy równie dobrze słuchać o nich w podcastach. Zwłaszcza tak świetnie przygotowanych, jak słuchowiska Marcina Myszki. Dzięki nim poznasz (opowiedzane z naprawdę ostrym pazurem) historie zbrodni, które wstrząsnęły Polską i światem.

REKLAMA