Najlepsze podcasty [Psychologia]

Te podcasty pomogą Ci zyskać lepszy wgląd w tajemnice psychologii oraz samego siebie. 

Podcasty psychologiczne Shutterstock.com

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Tu znajdziesz bardzo merytoryczne podcasty w wykonaniu rekomendowanych ekspertów – psychologów. Żadnej ściemy, guseł i szamaństwa. Dowiesz się, jak działa ludzka psychika, dlaczego ludzie zachowują się tak, a nie inaczej, i jak wiedzę psychologiczną można wykorzystać w praktyce abo poprawić jakość swojego życia.

ZOBACZ: 7 pułapek ludzkiego mózgu

Maciej Klimarczyk

Dr med. Maciej Klimarczyk jest psychiatrą i seksuologiem. W bardzo przystępny sposób wyjaśnia np., czym są rozmaite zaburzenia typu depresja, nerwica natręctw, choroba afektywna dwubiegunowa. Zainteresuje was też z pewnością cykl poświęcony różnym aspektom zdrowia seksualnego: co jest normą, a co nie, jakie warunki powinny być spełnione, aby mówić, że zachowanie seksualne jest zdrowe itp.

PRZECZYTAJ: Jak być szczęśliwym? 5 kroków

Nasze wewnętrzne konflikty

Podcast psychoterapeutyczno-filozoficzny w formie rozmowy między psychoterapeutką Cvetą Dimitrovą a dziennikarzem Tomaszem Stawiszyńskim. Ciekawa analiza rozmaitych zjawisk na świecie – od polityki, przez karierę, po związki z punktu widzenia psychologii. Pomaga spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy i zrozumieć rzeczy, które wydają

Zobacz również:
REKLAMA