Najlepsze podcasty [Dietetyka i żywienie]

Dietetyka w pigułce. Tak skompresowana wiedza to jeden z niewielu suplementów, które warto brać.

shutterstock.com

Dietetyka oparta na faktach

Radosława Smolika, który w swoim podcaście niesie kaganek dietetycznej oświaty, cenimy bardzo za zwięzłość i podawanie wyłącznie informacji, które mają solidne naukowe podstawy. Odcinki są dość krótkie, ale czas poświęcony na ich odsłuchanie to świetna inwestycja. Dzięki niej nie zainwestujesz później w przereklamowany suplement albo nie popełnisz błędów w czasie redukcji. Lubimy to.

REKLAMA

ZOBACZ: Najlepsze podcasty motywacyjne

Barbell Kitchen

Dawid Białowąs to dietetyk sportowy, którego wiele razy miałeś już okazję spotkać na łamach MH. W serii swoich podcastów porusza kwestie związane z wieloma dyscyplinami sportowymi (od tych siłowych, przez wytrzymałościowe, aż po tak niszowe aktywności, jak wyprawy wysokogórskie), głównie w kontekście dietetycznym, ale nie tylko. Zakres tematów jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy powinien znaleźć tam dla siebie coś interesującego. Wszystko podane w lekkiej i bardzo przystępnej formie. Wiedza wchodzi jak złoto. I zostaje!

Magdalena Hajkiewicz Podcast

Autorka tej audycji nie jest dietetykiem, tylko psychodietetykiem i zajmuje się tym, jak funkcjonuje nasz umysł w kontekście odchudzania i odżywiania. Jeśli masz problem z redukcją wagi albo podejrzenia, że Twoje „relacje” z jedzeniem nie są najlepsze, warto zajrzeć na ten kanał i sprawdzić, co może być przyczyną takich problemów.

Zobacz również:
Seria 10 krokodylków, spalenie 10 kcal na ergometrze i 50 podskoków na skakance. To jeden obwód, a Twoim celem jest wykonanie siedmiu. Ćwicz w systemie EMOM, czyli na każdą serię przeznacz maksymalnie minutę. Jeśli wyrobiłeś się wcześniej, dokładnie tyle czasu zostało Ci na odpoczynek przed następną serią. Proste?  
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA