6 najlepszych kryminałów na lato

Jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej, literatura sensacyjno-kryminalna to najchętniej wybierany przez Polaków typ książek. Nie będziemy więc na siłę namawiać Cię do czytania poezji.

Najlepsze książki kryminalne fot. shutterstock.com

1. Krew

Max Czornyj

REKLAMA

Czy ktoś tu zamawiał makabryczne zbrodnie, psychopatycznego mordercę i 350 stron grozy podlane krwistym sosem? Jeśli lubisz naprawdę mroczne klimaty, to czeka Cię prawdziwa literacka uczta.

2. Wilkołak

Wojciech Chmielarz

Szykuje się lato na rowerze? Wybierz „Wilkołaka” w wersji audio, i to nie w formie zwykłego podcastu, a słuchowiska z gwiazdorską obsadą (Krzysztof Zalewski, Cezary Pazura, Aleksandra Popławska).

ZOBACZ TEŻ: Co warto obejrzeć na Netflixie w sierpniu? 7 propozycji

3. Drelich. Prosto w splot

Jakub Ćwiek

Tym razem obejdzie się bez gliniarzy, prywatnych detektywów i innych stróżów prawa, bo główny bohater, Marek Drelich, to zawodowy złodziej (doskonały w swoim fachu). Oj, będzie się działo!

4. Rysa

Igor Brejdygant

Oglądałeś „Szadź”? „Rysę” napisał ten sam gość i także na podstawie tej książki nakręcono serial. Zanim odpalisz TV, sięgnij po papier i zatop się w historii warszawskiej policjantki cierpiącej na zaniki pamięci.

5. Miasto szpiegów

Marek Krajewski

A może wyprawa do Gdańska? Jeśli tak, to koniecznie z komisarzem Edwardem Popielskim, którego czeka pierwsze, niemal śmiertelne starcie z Abwehrą (bo to podróż także w czasie – do 1933 roku).

6. Nikt nie musi wiedzieć

Katarzyna Bonda

Nazywana królową kryminałów Katarzyna Bonda powraca z czwartą już częścią przygód psychologa śledczego Huberta Meyera. To będzie najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne śledztwo w jego karierze.

Z innej beczki

Trzy dodatkowe propozycje dla książkowych outsiderów, którzy nie zaczytują się w kryminałach.

Diuna. Powieść graficzna

Brian Herbert, Kevin J. Anderson

W oczekiwaniu na wrześniową premierę filmowej adaptacji „Diuny” fani powieści Franka Herberta odnajdą wizualną przyjemność w graficznej wersji tego arcydzieła.

Dni barbarzyńców. Życie na fali

William Finnegan

Książka o surferach, którą poleca Barack Obama? Brzmi jak idealna lektura na lato. Przeczytaj i ruszaj łapać fale na Helu.

Pytania z kosmosu

Neil Degrasse Tyson

Dwaj kosmiczni specjaliści rzucają światło na zachodzące gdzieś wysoko nad naszymi głowami najbardziej skomplikowane procesy i zjawiska. W sam raz dla ciekawskich.

ZOBACZ TEŻ: Które piwo bezalkoholowe jest najlepsze? Test redakcji

Zobacz również:
REKLAMA