REKLAMA

Muay thai, boks, capoeira i inne: popularne sztuki walki

Idealne połączenie treningu ducha i ciała. Zbuduj formę w prawdziwej walce z przeciwnikiem albo samym sobą. Wybierz taką, w której masz największe szanse na wygraną. 

Sztuki walki shutterstock.com
fot. shutterstock.com
Kung-fu – najlepsze na szybkość

REKLAMA

Zanim Bruce Lee wypracował własny, hybrydowy styl, zwany Jeet Kun Do, to kung-fu było jego ulubionym stylem walki. Dlaczego? Bruce nie był gigantem, a kung-fu pozwalało mu wygrywać z dużo większymi przeciwnikami. Pamiętaj jednak, że ta sztuka walki nie zrobi z Ciebie gwiazdy trzeciorzędnych filmów akcji.

Wing chun to do bólu uproszczony sposób konfrontacji z przeciwnikiem. Nie przewiduje wysokich kopnięć, salt ani skomplikowanych technik. Opiera się głównie na pracy rąk, kopnięcia stosuje się do wysokości pasa. Tu nie ma żadnych ozdobników, wszystko jest jasne jak słońce. Wing chun powstało, aby mniejsi zawodnicy mieli szanse w starciach z silniejszymi od siebie.

Tobie pomoże wzmocnić mięśnie grzbietu i brzucha, ale sednem tej szutki walki nie jest siła. Podstawą jest świetna koordynacja i szybkość reakcji. Na pewno uczyni Cię szybszym od błyskawicy. Wzmacnia i usprawnia połączenie nerwowe, dlatego Twoje mięśnie zareagują na atak, zanim zdążysz pomyśleć.

Wybierz kung-fu...

jeśli nie jesteś w superformie, ale nadal masz świetny refleks.

Jak szybko robisz postępy:

Trening raz lub dwa w tygodniu pozwoli Ci osiągnąć pierwszy stopień wtajemniczenia po 6-12 miesiącach. 

1 ... 6 7 8
STRONA 8 z 8

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA