REKLAMA

Muay thai, boks, capoeira i inne: popularne sztuki walki

Idealne połączenie treningu ducha i ciała. Zbuduj formę w prawdziwej walce z przeciwnikiem albo samym sobą. Wybierz taką, w której masz największe szanse na wygraną. 

Sztuki walki shutterstock.com
fot. shutterstock.com
Capoeira – najlepsza na zwinność

REKLAMA

Capoeira to akrobatyczna, brazylijska sztuka walki stworzona przez pochodzących z Afryki niewolników pod przykrywką nieszkodliwego tańca, tak aby nie dowiedzieli się o niej ich właściciele. Ze swoimi saltami, obrotami i kopnięciami może wyglądać jak balet, ale tak naprawdę od swoich adeptów wymaga bardzo wiele. „Trening trwa około dwóch godzin i jest mieszanką ćwiczeń cardio, zwinnościowych i siłowych.

Świetnie wpływa na odchudzanie i poprawę stosunku siły do masy ciała” – uważa profesor Bicudo, Brazylijczyk, który zdobył swój pierwszy pas w wieku pięciu lat! Capoeira, której prawie zawsze towarzyszy muzyka, jest niepodobna do innych sztuk walki, ale to bez wątpienia skuteczny system. Niech nie zwiodą Cię jej akrobatyczne sztuczki. „W prawdziwym starciu stosuje się wiele brudnych chwytów, które pozwalają pokonać większych i silniejszych przeciwników” – podkreśla profesor Bicudo.

Wybierz capoeirę...

jeśli lubisz muzykę i chcesz być sprawny jak kot.

Jak szybko robisz postępy:

Jeśli się przyłożysz, już po 6 miesiącach nabierzesz wprawy, a po roku zdobędziesz swój pierwszy pas.

1 2 3 ... 8
STRONA 2 z 8

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA