[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Młodsze kochanki i czucie własnych zapachów: dziwne pytania do MH

Cóż, czasami pytacie redakcję o dziwne rzeczy, ale wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. 

Seksowna blondynka
Dlaczego oglądamy się za młodszymi?

Bo jesteśmy samcami z gatunku homo sapiens. Samcami. „Z punktu widzenia ewolucji samiec musi rozsiewać swoje nasienie, żeby jego geny przetrwały. No i jeszcze do początku poprzedniego wieku było tak, że im więcej dzieci, tym więcej rąk do pomocy w pracy na polu” – wyjaśnia dr Helen Fisher, antropolog.

REKLAMA

Kobieta w okolicach dwudziestki daje zaś większe szanse na potomstwo niż najlepiej nawet utrzymana trzydziestoparolatka. Badanie przeprowadzone przez Pew Research Center wykazało, że 20% rozwiedzionych facetów na drugą żoną wybiera kobietę o 10 i więcej lat młodszą. Nic na to nie poradzisz – taka natura.  

Dlaczego własny zapach znoszę znacznie lepiej niż zapach innych?

Jak większość rzeczy związanych z węchem, także i w tym przypadku chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Pamiętaj, że nieprzyjemny zapach może być spowodowany infekcją bakteryjną. „Nie masz ochoty zbliżać się do osobnika, który śmierdzi, dzięki czemu zmniejszasz ryzyko zarażenia się jego chorobą. W gruncie rzeczy to prosty i wyjątkowo skuteczny mechanizm” – mówi dr Nina Strohminger z Yale University. Jak donosi „Evolution and Human Behavior”, zapach osób bliskich też wydaje nam się przyjemniejszy, bo albo mamy te same geny, albo i tak mieszkamy razem, więc zagrożenie jest mniejsze.

A dlaczego Twój bąk nie razi Twoich nozdrzy tak mocno, jak bąk kumpla z pokoju? To sprytny mechanizm. Wyobraź sobie, że wymiotujesz za każdym razem, gdy robisz kupę. Długo byś nie pożył, bo odruchowo starałbyś się unikać tej sytuacji. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij