[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Męskie grzechy główne: pycha

Jeżeli kiedykolwiek pomyślałeś, że mylą się i przegrywają tylko urodzone ofiary losu, a nie taki kozak jak Ty, jesteś na najlepszej drodze, by stać się swoim najgorszym wrogiem.

Ucz się na błędach Nam, facetom, często trudno przyznać się do błędów. Jednak szczera analiza własnego postępowania i skrupulatna analiza porażek prędzej czy później przerodzą się w sukcesy.

1. Porażki zdarzają się cieniasom, nie mnie

Większość facetów ma wielki problem z porażką, jako że ich poczucie własnej wartości jest oparte na zawodowych osiągnięciach. To dlatego wypierają błędy albo w ogóle unikają sytuacji, w których mogliby ponieść klęskę. Ale bez ryzyka nie ma sukcesu. Błąd może być do niego pierwszym krokiem.

2. Nie tłumacz się, nawet gdy nie masz racji

Nie przyznając się do błędu, utwierdzasz się w przekonaniu, że popełnianie błędów jest nieakceptowalne. Im dłużej trwasz w tym przekonaniu, tym gorsze są konsekwencje sytuacji, gdy naprawdę nie masz racji (tak, to się zdarza). Narażasz na szwank relacje z rodziną i przyjaciółmi.

REKLAMA

3. Po co zmieniać cokolwiek? Dobrze jest, jak jest

Lepsze jest wrogiem dobrego? A właśnie, że nie. Upieranie się przy pozostaniu w swojej strefie komfortu wydaje się najprostszą opcją. Ale ludzie, którzy mają odwagę iść pod prąd, wygrywają w dłuższej perspektywie.

4. Nie podejmuje się ryzyka, gdy się jest pod presją

Ścisłe trzymanie się zasad może wydawać się najlepszą strategią w sytuacji zagrożenia. Ale przecież twórcy zasad nie są w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń. Myślisz, że procedury WTC przewidywały, że w wieżowiec walnie samolot? Zwycięzcami, jeżeli można tak powiedzieć, okazały się te osoby, które ruszyły do wyjścia, zamiast zgodnie z procedurą czekać, aż przyjdzie ekipa ratunkowa, powie, co zrobić, i poprowadzi akcję ewakuacyjną. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij