Męska przyjaźń - ile czasu zajmuje nam zaprzyjaźnienie się?

Naukowcy potrafią obliczyć wszystko – nawet to, po jakim czasie jesteśmy skłonni nazwać kogoś przyjacielem.

shutterstock.com

Badanie z 2018 roku w „Journal of Social and Personal Relationships” wykazało, że ludzie mogą stać się dobrymi przyjaciółmi po 200 godzinach interakcji (oczywiście nie w ciągu). Zobacz, jak to przebiega.

1-2 godziny: uścisk dłoni

Bez względu na to, gdzie się spotkacie, zapewne znajdziecie chwilę na krótką rozmowę. Nie wiadomo, czy przejdziecie na kolejny poziom, dlatego nikt się specjalnie nie wysila.

ZOBACZ: 38 zasad męskiej przyjaźni

3-10 godzin: wspólny grunt

 Na tym etapie ustalamy wiele istotnych spraw – m.in. gdzie ten facet pracuje, czy mówimy podobnym językiem albo jaki mamy stosunek do sportu.

24 godziny: ewentualne minusy

Po tym czasie zauważamy także dzielące nas różnice, np. odmienne poglądy na różne sprawy. Ile z nich możemy tolerować? Zastosuj prosty test – czy lubisz siebie w towarzystwie tej osoby?

32-33 godziny: spotkanie

Kobiety cementują swoją znajomość przez spotkania przy winku. Faceci jednak tworzą więzi przez wspólne robienie czegoś. Wiecie – łowienie ryb, trening czy na przykład udział w manifestacji.  

PRZECZYTAJ: Wielcy o przyjaźni [Aforyzmy]

48 godzin: wyznanie

Jeśli wszystko idzie w dobrym kierunku, to mniej więcej w tym okresie pojawiają się jakieś głębsze tematy dotykające bolących miejsc (choroba, problemy w związku itp.). I jest to kamień milowy znajomości.

60 godzin: przysługa

Gdzie na skali bólu u faceta mieści się proszenie o pomoc? No właśnie. Dlatego facet, którego możesz poprosić o pomoc przy przeprowadzce, jest na dobrej drodze do statusu prawdziwego przyjaciela.

80 godzin: razem z partnerkami

Wspólne spotkania całymi rodzinami są dobrym wskaźnikem relacji. Ale z drugiej strony pamiętaj, że facet, za którym nie przepada Twoja żona, nadal może być Twoim najlepszym kumplem.

94 godziny: uwaga

Jeśli wciąż się spotykacie i lubicie, to prawdopodobnie jest to przyjaźń. Ale jeśli to tylko on albo wasze partnerki organizują wspólne spotkania, to może czas się trochę zdystansować. Przyjaźń bez wzajemności jest męcząca.

200 godzin: zaklepane

Czas próby za wami. Teraz już możesz spokojnie poprosić go, aby zajął się Twoim kotem pod Twoją nieobecność. Można też planować wspólny wyjazd na wakacje razem z rodzinami bez ryzyka, że staną się koszmarem.

REKLAMA