Menstruacja a seks, dławica wieńcowa i psie reakcje - News MH

Co oznacza bolesność jej piersi i dlaczego zgaga może być niebezpieczna, czyli kolejna porcja dziwnej wiedzy prosto od ekspertów MH.

Piersi, biust, kobieta shutterstock.com

Problem: ona nie pozwala dotykać swych piersi

Jeśli nie pozwala Ci ich dotknąć, kiedy uprawiacie seks,uważaj – zbliża się napięcie przedmiesiączkowe. U niektórych kobiet po bolesności piersi następują poirytowanie i zmienność nastrojów – nie przypadkiem angielski skrót PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego) oznacza w wolnym tłumaczeniu Pędź Mi Stąd.Ukryj się i policz do 15. Najlepszy czas na seks to mniej więcej dwa tygodnie po rozpoczęciu miesiączki; wtedy ma najwięcej energii seksualnej i najlepszy nastrój.

Problem: pies stoi spokojnie, ale jego ogon sterczy sztywno do góry

Warto podszkolić się w psim języku, doktorze Dolittle. Jeżeli bydlę stoi nieruchomo, a jednak warczy i poszczekuje, oznacza to, że jest w nastroju do gryzienia. Nie patrz mu wtedy w oczy, bo potraktuje to jako wyzwanie do walki o dominację. Stój spokojnie. Zaciśnij dłonie w pięści, żeby pies nie odgryzł Ci palców, ręce skrzyżuj na piersiach.

W tej sytuacji najbardziej prawdopodobne jest, że pies podejdzie, obwącha Cię, zorientuje się, że nie stanowisz zagrożenia i... da Ci spokój. Chyba że jesteś listonoszem – ci mają przekichane z urzędu. Nie zauważyłeś tej prawidłowości? Może po prostu jeszcze się nie ożeniłeś...

Problem: masz wrażenie, że dopadła cię zgaga

Pojawiający się i zanikający, ale wielogodzinny ból i pieczenie w klatce piersiowej lekarze nazywają niestabilną dławicą wieńcową. Ból jest spowodowany przez skrzepy osadzające się po wewnętrznej stronie arterii wieńcowych. Szacuje się, że ponad 50% osób, które mają ten syndrom, będą miały atak serca w ciągu 6 miesięcy.

Taki ból jest dowodem, że gromadzi się płytka miażdżycowa, a kiedy wreszcie się oderwie od ściany naczynia, zablokuje dopływ krwi do serca. Jeśli masz bóle w klatce piersiowej, zgłoś się natychmiast do szpitala. Naprawdę, szkoda byłoby nam tak głupio stracić czytelnika. 

REKLAMA