MH na czasie: wydarzenia, koncerty, premiery

Są imprezy, których po prostu nie można przegapić. A przynajmniej szkoda. Zebraliśmy dla Was listopadowe „the best of”. 

Queen

Independent Dub Day

  • Wrocław, 3-4 listopada

Listopad rozpocznie się wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich miłośników dobrej muzy i potężnego nagłośnienia – Independent Dub Day we Wrocławiu to największy halowy festiwal muzyki dub w naszej części Europy. W końcu jeden z najważniejszych i najbardziej otwartych na eksperymenty gatunków muzycznych doczekał się w naszym kraju swojego święta. Na scenie, obok światowych legend sceny dubowej (m.in. Adrian Sherwood, Mad Professor, Dub Dynasty), wystąpią wykonawcy prezentujący nowoczesne oblicze gatunku, który zawsze słynął z przełamywania schematów. Przez dwa dni stolica Dolnego Śląska będzie drżeć od potężnych basów! Więcej informacji znajdziesz na independentdub.com.

Queen and Adam Lambert

  • Łódź, 6 listopada

Wraz ze śmiercią Freddiego Mercury’ego pewna epoka skończyła się i nigdy już nie wróci. Jednak z nadejściem do zespołu Adama Lamberta, amerykańskiego wokalisty, rozpoczęła się nowa, inna epoka, która też zostawi swój ślad w historii muzyki. Koncert w Łodzi jest częścią europejskiej trasy z okazji 40-lecia albumu „News of the World”.

FACET CZYTAJĄCY: W 12 książek do lepszego życia

„Żebro Adama”

  • W księgarniach od 8 listopada

Antonio Manzini stworzył postać gliniarza, który za niesubordynację trafia na jakieś włoskie zadupie i tam prowadzi śledztwo. Bohater nazywa się Rocco Schiavone, a tak opisują go wielbiciele: opryskliwy, niemoralny, cyniczny, szowinista, gbur, bezczelny cham, totalny buc, arogant. Nie wiemy, jak z wami będzie, ale nas te opisy zachęciły. Warto!

Suburbicon reż. George Clooney

  • W kinach od 10 listopada

Scenariusz napisali Joel i Ethan Coenowie, co dla wielu już jest gwarancją, że film warto obejrzeć. Przenosimy się do tytułowego, sielskiego miasteczka na amerykańskiej prowincji, są lata 50. i – jak to u Coenów – śledzimy równolegle kilka wątków, które splatają się misternie w jedną całość. Bohaterowie filmu są zakładnikami swoich uprzedzeń, ambicji czy wręcz głupoty i – jak to u Coenów – podejmują różne decyzje życiowe, które kończą się katastrofalnie. Powaga miesza się tu z absurdem, farsa z tragedią, a wszystko zmierza do nieuchronnego braku happy endu. Jak to u Coenów.

Anthony Strong

  • Wrocław, 20 listopada

Nowa gwiazda jazzowej wokalistyki zaśpiewa we Wrocławiu. W powszechnej opinii krytyków dwie światowe gwiazdy – Michael Buble i Jamie Cullum – nie mogą spać spokojnie, bo na muzycznym firmamencie pojawiła się nowa, równie jasna – Anthony Strong. Witajcie w królestwie swingu! 

REKLAMA