MH na czasie - serialowe propozycje na koniec lata

Wariaci, raperzy, rasiści, komuniści – bohaterowie serialowej końcówki lata to mieszanka wybuchowa.

seriale, kino
Meczy Cie już słońce? Schowaj się w domowym zaciszu i odpal serial. Jest z czego wybierać.

Wariat

Gdzie: Netflix

REKLAMA

Kiedy: Od 21 września

Dwoje nieznajomych bierze udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym. Oboje mają problemy psychiczne i emocjonalne – ona jest zniechęcona do życia, ma obsesję na punkcie toksycznej relacji z rodziną i nie może odnaleźć celu w życiu, on zaś jest niezdiagnozowanym schizofrenikiem. Nic dziwnego, że decydują się przetestować na sobie nowy lek, który rzekomo naprawia wszystkie problemy umysłu – od złamanego serca po choroby psychiczne. Gorzej tylko że – jak to w eksperymentach – nie wszystko idzie zgodnie z planem... Za reżyserię odpowiada Cary Fukunaga („Detektyw”), w rolach głównych występują zaś Emma Stone i Jonah Hill. Do tego na drugim planie pojawiają się znakomici Sally Field i Justin Th eroux. Zapowiada się prawdziwa perełka.

Kidding

Gdzie: HBO GO

Kiedy: Od 10 września

Jeff , znany jako Pan Pickles, to legendarny prezenter dziecięcych programów. Jest wzorem mądrości i dobroci zarówno dla najmłodszych widzów, jak i ich rodziców, którzy wychowali się na jego programach. Do czasu gdy jego życie osobiste zaczyna się walić, a szef próbuje zastąpić go kimś bardziej zrównoważonym. Jim Carrey jednocześnie bawi i wzrusza – i to w ładnym stylu.

Atlanta, sezon 2.

Gdzie: Fox

Kiedy: Od 13 sierpnia

Pierwszy sezon serialu zdobył szereg prestiżowych nagród, w tym Złoty Glob za najlepszy serial komediowy. W drugiej serii nadal śledzimy absurdalnie pechowe perypetie dwójki czarnoskórych kuzynów, którzy na swój fajtłapowaty sposób starają się dostać na szczyt lokalnej sceny raperskiej. A wszystko to w realiach południa Stanów Zjednoczonych (a dokładnie – tytułowej Atlanty), gdzie rasizm jest codziennością, każdy nagrywa każdego, a drzwi warto otwierać z bronią w ręku.

Rojst

Gdzie: Showmax

Kiedy: Od 19 sierpnia

Siermiężne polskie lata 80. i zagadka kryminalna jak ze skandynawskiego kryminału. W małym, zapomnianym mieście dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz – doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie zatrudnia się tam młody redaktor, który na własny rachunek rozpoczyna dziennikarskie śledztwo. W rolach głównych Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

Zobacz również:
18 grudnia o 16:00 w Hali OSiR w Dzierżoniowie rozpocznie się bokserska impreza, której MH ma zaszczyt patronować. Finał drugiej edycji Maxligi to 14 pojedynków pięściarzy, którzy postanowili oderwać się od codziennych zajęć i spróbować sił w prawdziwym ringu.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA