MH na czasie: seriale na lato

Jasne, że pogoda sprzyja meczom i piwkom w plenerze. My podajemy 4 sposoby na nudę, kiedy jednak pada.

Kobiety mafii

Glow

Gdzie: Netflix

Kiedy: Od 29 czerwca

Dużo lakieru do włosów, obcisłych neonowych trykotów i muzyki z lat 80. – akcja tego serialu zainspirowana jest prawdziwą historią kobiecej ligi wrestlingu. Główną bohaterką jest bezrobotna aktorka, która – chwytając się ostatniej deski ratunku – postanawia wziąć udział w programie o zawodniczkach tej dyscypliny. I faktycznie, zaraz po przekroczeniu progu sali treningowej zaczyna się wolna amerykanka, bowiem w ringu walczyć ma ze sobą plejada dziwacznych kobiet o totalnie stereotypowych imidżach i ksywkach, często bardzo niepoprawnych politycznie.

Ale i bardzo zabawnych. Mamy więc czarnoskórą Królową Zasiłków czy Azjatkę, nazywaną Ciasteczkiem z Wróżbą. Kiedy inne seriale panicznie boją się otrzeć o rasizm, tutaj twórcom na sucho uchodzą nawet ryzykowne żarty. Ale czy może być inaczej, skoro spod ich ręki wyszło wcześniej totalnie niepoprawne i zabójczo śmieszne „Orange is the new black”? No właśnie.

Kobiety Mafii

Gdzie: Showman

Kiedy: Od 30 maja

Serial rozszerza fabułę filmu Patryka Vegi pod tym samym tytułem. Po brawurowo przeprowadzonej akcji agentka ABW Bela podejmuje się nowego zadania. Pracując pod przykrywką, zostaje „tajniakiem” w grupie przestępczej warszawskiego półświatka. Bohaterka wchodzi coraz głębiej w świat przestępców. Spotyka kolejnych członków grupy, a także związane z nimi kobiety, z którymi zaczyna współpracować.

Obsesja Eve

Gdzie: HBO GO

Kiedy: Od 1 czerwca

Serialowa ekranizacja cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling, napisanych pod pseudonimem Robert Galbraith. Produkcja opowiada historię prywatnego detektywa Cormorana Strike’a, który wraca ze służby wojskowej w Afganistanie i zakłada w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazuje się kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie angielska policja. Coś dla fanów Sherlocka Holmesa i Herkulesa Poirot.

Safe

Gdzie: Netflix

Kiedy: 10 maja

Rok po śmierci żony Tom samotnie wychowuje dwie córki na pięknym, strzeżonym osiedlu, w otoczeniu przyjaciół. Nawiązuje również znajomość, która może przerodzić się w coś poważniejszego. Jednak kiedy jego starsza córka znika w tajemniczych okolicznościach, Tom odkrywa, że tak naprawdę niewiele wie o najbliższych mu osobach, które skrywają mroczne sekrety — podobnie zresztą jak miejsce, w którym mieszka.

REKLAMA