MH na czasie - ludzie, imprezy, koncerty

Przed nami gorący kulturalnie czerwiec. Dzięki MH nic Cię nie ominie!

Aerosmith shutterstock.com

Aerosmith Aerovederci

  • 02.06.2017, Kraków Arena

Tych panów nikomu nie trzeba przedstawiać – nawet naszym rodzicom. Aerosmith to najlepszy i najbardziej znany rock’n’rollowy zespół Ameryki, który nagrywa i koncertuje nieprzerwanie od 45 lat. Przez ten czas Steven Tyler, Joe Perry, Joey Kramer, Tom Hamilton i Brad Whitford zdobyli oszałamiającą ilość 95 złotych, platynowych i multiplatynowych nagród za albumy, single i teledyski.

To najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek osiągnął zespół z USA. Wyróżnieni przez Rock & Roll Hall of Fame sprzedali ponad 100 milionów albumów, zdobyli niezliczoną ilość nagród (w tym cztery nagrody Grammy, osiem American Music Awards, sześć Billboard Awards i dwanaście MTV Awards). Koncert w Kraków Arena.

Lady M.

  • 30.06, dobre kina

XIX-wieczna Anglia. Żal nam młodej Kathrine, która została zmuszona do wyjścia za mąż za bogatego właściciela ziemskiego. Biedna dziewczynka w okrutnym świecie mężczyzn. Podczas długich nieobecności męża Katherine korzysta z chwil wolności, a gdy poznaje stajennego – z chwil wolności seksualnej. Gdy wydaje się wam, że jedyne, co ją teraz interesuje, to miłość, wolność i wyzwolenie, głęboko się zdziwicie. Biedna dziewczynka z pewnością nie chce być rzeczywiście biedna i pokaże wam, że okrutny świat mężczyzn to betka wobec okrucieństwa kobiet.

Nigel Kennedy

  • 11.06, Wrocław

Sercem Polak, a talentem świata obywatel – mieszkający w Krakowie Anglik jest obecnie najpopularniejszym skrzypkiem na świecie, a jego płyty sprzedają się w milionowych nakładach. Współpracował z Paulem Mc'Cartneyem, Kate Bush, Th e Who czy Led Zeppelin, a we Wrocławiu kwartet zagra swoje interpretacje wielkiego polskiego pianisty Krzysztofa Komedy.

Chick Corea

  • 22.06, Wrocław

Z okazji X-lecia Ethno Jazz Festival wystąpi we Wrocławiu absolutna muzyczna legenda – Chick Corea Electric Band. Partner Milesa Daviesa, lider grupy Return to Forever, Corea zburzył ścianę między jazzem i rockiem, wprowadzając swoją muzykę na listy przebojów. Re-we-la-cja!

Big Bookfestival

  • 23-25.06, Warszawa

Od 23 do 25 czerwca ul. Emilli Plater 31 w Warszawie będzie rządzić piąta edycja Big Book Festival – Dużego Festiwalu Czytania, tym razem pod hasłem „Powrót do początku”. Trzy dni czytania, 150 gości, tysiące odwiedzających, 50 konferencji, spory, dyskusje – bez „Ja panu nie przerywałem”. Warto! www. bigbookfestival.pl. 

Zobacz również:
REKLAMA