MH na czasie - które seriale wybrać?

W gąszczu coraz to nowszych serialowych produkcji można się naprawdę pogubić, dlatego MH podaje Ci pomocną dłoń i przedstawia tylko takie, którym warto poświęcić czas.

Alienista, seriale
Choć rozgrywają się w innych czasach, dziwnie blisko im do naszych: niepokojące wizje przyszłości lub mroczne zagadki minionych stuleci.

Alienista

  • Gdzie: Netlix
  • Kiedy: Od 19 kwietnia

Druga połowa XIX wieku, mroczny Nowy Jork i kontrowersyjna metoda leczenia chorób umysłowych. Zaczyna się nieźle. Genialny lekarz psychiatrii i tytułowy alienista Laszlo Kreizler (w tej roli Daniel Brühl, znany m.in. z „Bękartów wojny”) zostaje zaangażowany przez policję do pomocy przy schwytaniu rytualnego mordercy chłopięcych prostytutek. Tropem zabójcy ruszają również ilustrator gazet John Moore (Luke Evans) oraz Sara Howard (Dakota Fanning). – policyjna sekretarka z ambicjami zostania pierwszą kobiecą detektyw w Nowym Jorku. Oparty na bestsellerowej i obsypanej nagrodami powieści Caleba Carra thriller – prócz wciągającej, mrocznej zagadki – pokazuje narodziny psychokryminalistyki i prężny, lecz bezlitosny przy tym rozwój najpotężniejszego miasta świata.

Opowieść podręcznej, sezon 2.

  • Gdzie: Showman
  • Kiedy: Od 25 kwietnia

Dla tych, którzy nie widzieli pierwszego sezonu: akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy na skutek wojen, katastrofy ekologicznej i masowej bezpłodności kobiet w USA powstaje Gilead – totalitarny reżim traktujący te zdolne do zajścia w ciążę (tytułowe podręczne) jako własność państwową, udostępnianą do zapładniania wysokim urzędnikom. W drugim, jeszcze mroczniejszym sezonie serialu, główna bohaterka, ciężarna Off red, próbuje uciec z Gileadu. Czy jej się to uda – nie zdradzimy. Możemy jednak wspomnieć, że jedna z podręcznych zginie.  

Westworld, sezon 2.

  • Gdzie: HBO
  • Kiedy: 23 kwietnia

W pierwszym sezonie hosty o sztucznej inteligencji dostarczały ludziom rozrywki, w drugim zabierają się za przejmowanie władzy nad światem. Jak dla nas też brzmi to całkiem rozrywkowo. W rolach głównych ponownie Evan-Rachel Wood jako Dolores, Ed Harris jako Mężczyzna w Czerni, Thandie Newton jako Maeve Millay i James Mardsen jako Teddy Flood.

Terror

  • Gdzie: AMC
  • Kiedy: Od 5 kwietnia

Kiedy Ridley Scott zabiera się za produkcję serialu opartego na prawdziwej, niewyjaśnionej historii uwięzionej na skutym lodem morzu załogi Królewskiej Marynarki Wojennej, to wiedz, że będzie emocjonująco. Jest tu wszystko, czego trzeba dobremu thrillerowi: odcięcie od świata, nieokiełznane żywioły, tajemnicze „coś”, co pozbawia życia marynarzy, zostawiając na śniegu jedynie krwawe ślady. I napięcie między bohaterami, które sprawia, że nie pokonają pozostałych przeciwności, jeśli nie zmierzą się z sobą nawzajem.

MH 04/18

Zobacz również:
REKLAMA