MH na czasie: koncerty, ludzie, wydarzenia

Tej wiosny seriale z elementami science fiction odświeżają klasyczne dla gatunku tematy. Sprawdź, jak im poszło.

seriale, Netflix, TV
Powstały 1965 roku serial dziś bardziej przypomina animowanych Jetsonów niż poważną opowieść sci-fi.

Zagubieni w kosmosie

Gdzie: Netflix

Kiedy: Od 13 kwietnia

Remake klasycznego serialu science fiction z lat 60. Jest rok 2046. Kolonizacja innych planet stała się możliwa, a rodzina Robinsonów (nazwisko nie jest przypadkowe) pomyślnie przeszła testy i znalazła się w gronie wybrańców, którzy mają rozpocząć nowe życie w lepszym świecie. Jednak w trakcie podróży załoga ich statku jest zmuszona awaryjnie lądować na nieznanej planecie, lata świetlne od oryginalnego miejsca przeznaczenia. Robinsonowie muszą nauczyć się współpracować, by przeżyć we wrogim środowisku. Na dodatek towarzyszy im dwoje nieznajomych z talentem do oszustwa, a ich dzieciak nawiązuje bliski kontakt z obcą inteligencją. Jednak co by się nie działo, najważniejsze jest, że „Robinsonowie trzymają się razem”.

Legion

Gdzie: Fox

Kiedy: Od 5 kwietnia

Jeśli przyjmiemy, że 1. sezon był opowieścią o szaleńcu w całkowicie normalnym świecie, tym razem jest odwrotnie. Wiemy już, że zamykany od dzieciństwa w szpitalach psychiatrycznych David Haller nie cierpi na schizofrenię, lecz jest mutantem obdarzonym ponadludzkimi zdolnościami. Po upływie roku od tamtych wydarzeń porwany przez tajemniczą kulę główny bohater powraca do świata, który przez ten czas uległ totalnej przemianie. Najlepszą recenzję wystawiła serialowi grająca Lenny Aubrey Plaza: „Jeśli oglądając 1. sezon zastanawialiśmy się, co tu się u licha dzieje, to ten sezon będzie taki sam, tylko dziesięć razy bardziej”.

Syrena

Gdzie: HBO 3

Kiedy: Od 22 kwietnia

W małym nadmorskim miasteczku, będącym niegdyś – jak głoszą legendy – domem dla syren, niespodziewanie pojawia się tajemnicza dziewczyna. Choć Ryn (bo tak ma na imię tytułowa bohaterka) próbuje ułożyć sobie normalne życie, wciąż ewidentnie różni się od pozostałych mieszkańców Bristol Cove. Szczególnie pojawiającym się w kontakcie z wodą ogonem.

The Crossing. Przeprawa

Gdzie: Showmax

Kiedy: Od 3 kwietnia

Jude Ellis jest szeryfem w niewielkim rybackim miasteczku w stanie Oregon. Mężczyzna pragnie wieść spokojne życie razem ze swoim młodym synem, na przeszkodzie staje mu jednak niepokojące zdarzenie. Woda wyrzuca na pobliską plażę uchodźców, z których tylko 47 przeżywa. Okazuje się, że uciekinierzy pochodzą z ogarniętego wojną miasta znajdującego się… w przyszłości. Rozpoczęcie śledztwa w sprawie uchodźców zmienia życie wszystkich mieszkańców miasteczka.

MH 05/18

Zobacz również:
REKLAMA