MH na czasie: imprezy, koncerty, ludzie

Początek roku to wbrew pozorom bardzo gorący czas - głównie w świecie kultury. Na szczęście MH trzyma rękę na kulturalnym pulsie.

Green Day

  • 21.02, Kraków, Tauron Arena

Są koncerty, na które idzie się posłuchać muzyki, i są takie, na które idzie się głównie po to, żeby najpierw wyładować, a później doładować energię. Koncert postpunkowej kapeli Green Day to idealny sposób na energetyczny kryzys środka zimy. 21 stycznia w krakowskiej Tauron Arenie będziesz miał okazję wyszaleć się pod sceną i posłuchać kawałków z najnowszej płyty Amerykanów: „Revolution Radio”. Napisaliśmy „posłuchać”, choć powinniśmy chyba napisać „poczuć”, bo z pewnością nie będzie to koncert kameralny, a ich muzyka zaatakuje nie tylko Twoje uszy, ale i brzuch. O to właśnie chodzi w punku, żeby sięgał do trzewi, prawda?

REKLAMA

Phil Knight

  • Od 22.12.2016

Twórca i założyciel firmy Nike napisał autobiografię - spowiedź, którą czyta się z zapartym tchem. Jest w niej wszystko: kanty, kredyty i przewały finansowe, ciężka praca, przedsiębiorczość, wizjonerstwo, ale przede wszystkim upór i pasja w dążeniu do sukcesu. A sukces jest bardzo wymierny, bo światowe imperium Nike ma 30 miliardów $ rocznego obrotu.

Kazik&Proforma

  • 17.01, Wrocław

Kwartet Proforma zaprosił Kazika i razem wystąpią we Wrocławiu na wspólnym koncercie. Kazika, jak wiadomo, można łyżkami jeść zawsze i wszędzie, a Proforma dokłada swoje świetne instrumentarium i bogate aranżacje. Usłyszymy piosenki Taty Kazika oraz kilka utworów rzadko bądź nigdy niewykonanych na żywo. Gratka!

Monika Borzym

  • 19.01, Wrocław

Jedna z najważniejszych polskich wokalistek jazzowych wystąpi w Starym Klasztorze we Wrocławiu, promując nowy album „Back To Th e Garden”. Oba poprzednie albumy otrzymały tytuł platynowych płyt i tym razem pewnie też tak będzie. Tym bardziej że Monika śpiewa piosenki kanadyjskiej legendy- Joni Mitchell. 

Split

  • W kinach od 20.01

Bohater nowego filmu mistrza suspensu, Shyamalana, ma na imię Kevin, choć nie jest to pewne. Kevin, grany przez szkockiego aktora Jamesa McAvoya (i to jak grany!), cierpi na rozdwojenie osobowości, choć to też brzmi fałszem, bo w Kevinie żyją 23 różne osobowości. Chwileczkę – nie 23, a 24, bo ta ostatnia dochodzi właśnie do głosu, kiedy Kevin porywa 3 dziewczyny. Już samo opowiadanie o tym filmie przyprawia o dreszcze. Po seansie tej mieszanki Hitchocka, horroru, thrillera z dużą dawką terapii psychologicznej odetchniecie z ulgą w swojej ulubionej, jedynej osobowości. 

REKLAMA