MH na czasie: imprezy, koncerty, ludzie

Nowoczesny facet musi wiedzieć, co w miejskiej trawie piszczy. Dlatego przygotowaliśmy Wam przegląd najciekawszych kulturalnych wydarzeń w lipcu. 

Wydarzenia kulturalne shutterstock.com

Dunkierka

Reżyser znany z „Incepcji”, „Bezsenności” czy „Memento” sięgnął tym razem po temat wojenny. Położona niedaleko Belgii Dunkierka jest najdalej na północ wysuniętym portem Francji i właśnie tam w 1940 roku Niemcy zatrzasnęli w pułapce żołnierzy alianckich.

Brawurowa akcja ewakuacyjna pozwoliła dopłynąć do Anglii, zresztą na wszystkim, co tylko unosiło się na wodzie i nie tonęło, ponad 330 tysiącom Brytyjczyków i Francuzów, ale i tak straty były ogromne. Do dziś nierozstrzygnięta pozostaje kwestia, dlaczego Hitler nie użył czołgów, które stały nieopodal. W głównej roli Tom Hardy.

Gregoire delacourt

„Na pierwszy rzut oka” – nowa powieść francuskiego autora – zaczyna się filmowo. Oto do drzwi młodego mechanika samochodowego stuka, odciągając go od telewizora z lecącą „Rodziną Soprano”, Scarlett Johansson. Czego najpiękniejsza kobieta świata może szukać na francuskim zadupiu? Odpowiedź w środku. Wydawnictwo Drzewo Babel.

Yes

Legendarna grupa Yes wprawdzie się rozpadła wiele lat temu, ale wokalista Jon Anderson i klawiszowiec Rick Wakeman znowu są razem na scenie. Występują w trio z gitarzystą Trevorem Rabinem w zespole ARW i nie dajcie się zwieść nazwie – to Yes w najczystszej formie. DolinaCharlotty.  

Red Hot Chilli Peppers

Goście z Kalifornii siedem razy zdobywali nagrody Grammy, a sprzedaż ich albumów przekroczyła 80 mln egzemplarzy. RHCP są jednym z najlepiej rozpoznawalnych amerykańskich towarów eksportowych i ich muzyka już dawno przekroczyła granice USA. Charakterystyczny wokal i brzmienie gitar są wizytówką zespołu, który zagra na stadionie w Krakowie. 

REKLAMA