Lato srato, czyli jak zniszczyć urlop sobie i innym

Człowiek cały rok czeka, żeby się wyrwać z roboty na urlop, bo mu się należy jak psu buda, a tu kicha. Jak nie urok, to przemarsz wojsk. Oto kilka przykładowych okoliczności, które mogą sprawić, że w ogóle nie wyjedziesz, a jeżeli już wyjedziesz, to i tak nie wypoczniesz. Miłych wakacji. 

Urlop, wakacje, lato shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Jakiegoś dupka z MSZ będę słuchał

Człowieku, wczasy mam z żoną wykupione i zamierzam wypocząć. Wy-po-cząć, rozumiesz? Co mnie obchodzi, że gdzieś tam się naparzają? To ich wewnętrzna sprawa, cudzoziemców nie ruszają. A ci z MSZ tak na wyrost gadają, by sobie odhaczyć, że w ogóle coś robią. Słyszałeś, żeby kiedyś jakichś cudzoziemców ruszyli? Stary, oni żyją z turystyki i potrafią liczyć. No, słyszałem o tych 11 rozstrzelanych himalaistach, ale to jednak Pakistan był. A ja do Egiptu jadę, tam jest całkiem inaczej.

2. Świetna okazja się trafiła

Takie naprawdę last, last minute. W zasadzie za pół ceny, promocję mieli, bo dopiero zaczynają. Ale biuro ładne, w samym centrum, zadbane. Kto ma niby zbankrutować – oni?! Już ja potrafię odróżnić firmę krzak od solidnego biznesu. W żadnym internecie nie będę sprawdzał jakichś gwarancji – każdy tam może sobie wpisać, co chce. Wystawić ci gwarancję? No. Wykupiłem 2 tygodnie dla całej rodziny.

3. Apartament w sieci

Ten internet to jednak potęga jest, nie? Siedzi sobie człowiek we własnym fotelu, nie musi nigdzie biegać, załatwiać, w kolejkach wystawać – klikasz, masz. Apartament sobie w pensjonacie w Zakopanem na urlop wynająłem. 2 pokoje, przestronne, z łazienką, wszystko na zdjęciach świetnie widać. Zapłaciłem z góry, bo chętnych cała kolejka. Jak to, czy sprawdziłem, czy taki pensjonat jest? Pewnie, że jest, widziałem na zdjęciach. Też coś! 

4. Wczasy na desce

To jakiś koszmar był, mówię wam. Pierwszego dnia coś musiałem zjeść i poooszło – co 5 minut byłem w klopie. Następnego dnia to samo, więc zrobiłem sobie ścisłą dietę i tylko na wodzie jechałem. Dobrze, że tę kranówę mają doskonałą, bo na kupowanej w butelkach bankructwo pewne. Każą płacić, jak za zboże, a człowiek się odwadnia w tym upale, a jeszcze w chorobie to w ogóle. Kilka litrów dziennie piłem. Czyściło mnie tak 6 dni, a potem to już pakowanie przed powrotem. Najdalej to przy basenie byłem, pół godziny, sami wiecie, strach. To chyba była skórka od bakłażana. Dziwne, że nie chciało tak długo odpuścić, na samej wodzie byłem przecież.

5. W grupie zawsze raźniej

Ależ kochanie, nie denerwuj się. Skąd mogłem wiedzieć, że znajomi znajomych z mojej pracy właśnie tak lubią wypoczywać? Może mają stresującą pracę i alkohol ich rozluźnia? No, od rana ich rozluźnia, to możliwe, tak, zależy od pracy. Przecież lubisz muzykę. Aaa, nie każdą i na pewno nie tak głośną, no tak. Posłuchaj, posłuchaj, to chyba "Ona tańczy dla mnie"! Musisz wyjąć stopery z uszu. Przepraszam, kochanie. Wynajęliśmy ten dom razem, żeby było taniej i jest taniej, prawda? Może pójdziemy do lasu? To co, że noc. Las w nocy jest piękny. Tylko ty, ja, noc i las.

6. W kontakcie trzeba być

Urlop nie urlop, życie toczy się dalej. Nie cały świat jest na urlopie, moja droga. Pieczone gołąbki same nie wpadają do gąbki, a bilansu beze mnie nie zrobią. Posiedzę jutro w hotelu, a ty sobie coś zorganizuj. 

MH 08/2013

REKLAMA