REKLAMA

Land Rover Defender i Przemysław Kossakowski – połączenie idealne

Podróże kształtują charakter, czego idealnym przykładem jest Land Rover Defender, przemierzający bezdroża całego świata od przeszło 70 lat. Za jego kierownicą znany polski dziennikarz, podróżnik i ambasador Defendera odkrywa dzikie zakamarki Polski.

Land Rover Defender Copyright by LeBuzz/lebuzz-studio.com

Chociaż sieć dróg szybkiego ruchu, czy ogólnie dróg asfaltowych w Polsce, stale się rozwija, to prawdziwa przygoda czeka na kierowcę właśnie poza udeptanymi ścieżkami – czasem wystarczy zjechać kilkaset metrów z ubitego traktu, aby poznać nie tylko inne oblicze danego miejsca, ale również samego siebie. Podróże, czy to w gronie znajomych czy samotne – jak w przypadku wielu podróży Przemysława Kossakowskiego – to właśnie stałe odkrywanie samego siebie.

Własne „ja” z pewnością odkrył także nowy Land Rover Defender, samochód terenowy nowej generacji, który stanął przed niezwykle trudnym zadaniem – wprowadzić markę w nową erą i nadać jej odpowiedni kierunek, a jednocześnie unieść na barkach siedemdziesięcioletnią spuściznę swoich przodków. Land Rovery, a szczególnie surowy Defender, od zawsze były samochodami twardymi, nieustępliwym i charakternymi – a to właśnie są cechy, które pozwalają przetrwać w dziczy, daleko od cywilizacji i poza granicami własnej wytrzymałości.

Land Rover DefenderCopyright by LeBuzz/lebuzz-studio.com

Daleko od miasta – 5 etapów podróży

Osobowość nowego Defendera ma w sobie wszystko co najważniejsze z charakteru dawnych Defenderów, podobnie z resztą jak Przemysław Kossakowski, ambasador terenowego Defendera w Polsce, ale przede wszystkim człowiek, który zwiedził najdalsze, najbardziej dzikie i odludne miejsca na świecie. Z połączenia dwóch twardych charakterów powstała niezwykle klimatyczna i nostalgiczna podróż po Polsce, którą udokumentowano w niezwykłych filmach z serii Extraordinary Places – można je wszystkie obejrzeć na stronie www.landrover.pl/p.kossakowski.

Twardy charakter Land Rovera Defendera szlifowany był przez lata – samochód hartowano na polu bitwy, w nieprzyjaznych warunkach wielu kopalni na całym świecie, w służbie leśników, a nawet u podnóży Himalajów czy na Arktyce. Dzięki takim przeżyciom przez kolejne dziesięciolecia Land Rover sprawdzał się jako specjalistyczne narzędzie dla najbardziej wymagających kierowców na świecie. Z kolei osobowość Przemysława Kossakowskiego była kształtowana podczas dochodzenia do granic własnych możliwości w trakcie dalekich wypraw. Granic możliwości fizycznych, jak i psychicznych.

Land Rover DefenderCopyright by LeBuzz/lebuzz-studio.com

Postawić wszystko na jedną kartę, pozostawić przeszłość za sobą i iść pewnym krokiem przed siebie – tak kilka trudnych decyzji w swoim życiu opisuje podróżnik, a to również cecha, która potwierdza, że rola ambasadora tak wyjątkowego auta jak Defender, nie została przydzielona przypadkowo. Ten niezwykły samochód kilka lat temu też stanął na rozdrożu, a jego inżynierowie musieli podjąć odważną decyzję – wtedy zakończyła się produkcja legendarnego Defendera poprzedniej generacji. Świat idzie do przodu, a nowy, nadal wyjątkowy, ale patrzący odważnie przed siebie Defender, pognał wprost w objęcia przygody.

Wolność – to wartość nadrzędna w życiu każdego człowiek. Nic nie może równać się właśnie z nią. Poczucie swobody i komfort podejmowania decyzji to coś, co napędza nas wszystkich. Dla Przemysława Kossakowskiego oznacza ona również eksplorowanie – poznawanie nowych miejsc, ludzi i ich kultury. Trzeba było wiele przejść i wiele zrozumieć, aby mimo przeciwności losu znaleźć się dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy być – w tym wątku podróżnik i jego samochód mówią jednym, wspólnym językiem.

Land Rover DefenderCopyright by LeBuzz/lebuzz-studio.com

„Życie stawia przed nami przeszkody, których czasem nie da się pokonać. A przynajmniej nie znanymi nam wcześniej sposobami” – opowiada podróżnik w jednym z filmów serii Extraordinary Places. To właśnie przeszkody uczą nas poszukiwania nowych ścieżek – wystarczy hart ducha i determinacja. Czasem, aby złapać dystans od napotykanych na co dzień problemów, wystarczy po prostu ruszyć przed siebie. Nie trzeba wcale jechać na drugi koniec świata – Przemysław Kossakowski za kierownicą Land Rovera pokazuje, jak bardzo niedocenione miejsca mamy w naszym kraju.

Weźmy najlepszy przykład – Tatry. Niby niekryjące żadnych niespodzianek, a jednak tak bardzo nieznane, jeżeli podróżujemy utartymi ścieżkami. Lasy, łąki, potoki i kamieniste strumienie – to miejsca, których eksploracja daje podróżnikowi wiele satysfakcji. Daje ją również pokonanie tych przeszkód odpowiednim samochodem. W ostatnim odcinku swojej podróży dziennikarz pokazuje, że wolność, możliwość spojrzenia na znane nam rzeczy z innej perspektywy oraz szansa na wejrzenie w głąb samego siebie kryją się tuż za rogiem – wystarczy, ponownie, zjechać z ubitego, znanego nam szlaku.

Land Rover Defender – podróżnik, twardziel, eksplorator

Defender to najsłynniejszy model brytyjskiej marki, jednak tego rodzaju surowy samochód terenowy Land Rovera był produkowany na długo przed pojawieniem się nazwy Defender – korzenie tego wyjątkowego pojazdu sięgają aż 1948 roku. Oryginalny Defender, prosty, niezniszczalny, pełen cech pierwotnych terenówek, produkowany był w latach 1983-2016 i wcale nie było pewne, że na rynku pojawi się nowa generacja tego samochodu. Marka zaskoczyła wszystkich 2 lata temu – oto pojawił się nowy model, wierny fundamentom, na których zbudowana jest jego legenda, zdeterminowany do eksplorowania świata, ale przede wszystkim bardzo „aktualny”, a nawet nowocześnie stylizowany i wyposażony w najbardziej zaawansowane elementy wyposażenia. Uzbrojony we wszystko, czego potrzeba – zarówno w podróży w nieznane, każdego dnia.

Pod maską brytyjskiego twardziela pracują dzisiaj turbodoładowane silniki, których siła napędowa pozwala bez obaw pokonywać największe wertepy – nie ważne czy jedyną przygodą kierowcy będzie dojazd do domku nad mazurskim jeziorem czy może pokonanie boliwijskiej dżungli, nowy Defender sprawdzi się w każdych warunkach.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA