Kupowanie psa: jaka rasa jest idealna dla Ciebie?

Planujesz powiększyć rodzinę? Dobrze, ale wybierz takiego psa, któremu będzie odpowiadał Twój styl życia. Oto krótki przewodnik po popularnych rasach.

facet i pies fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Biegacz

Dalmatyńczyk

Te eleganckie psy to prawdziwi atleci. Bardzo nie lubią nudy i potrzebują sporej – codziennej! – dawki ruchu. Dalmatyńczyk to świetny partner dla nałogowego biegacza. Nie pogardzi również aportowaniem.

Strażnik domowego ogniska

Doberman

Dobermany są czujne, lojalne i nieustraszone, co czyni z nich idealne psy stróżujące. Wymagają podstawowego szkolenia w zakresie posłuszeństwa.

Korpoludek

Shiba Inu

Pies w pracy? Nikogo to już nie dziwi. Rozważ więc CV Shiby Inu. I to nie tylko dlatego, że to słynny pieseł z memów. Jego silne poczucie niezależności sprawia, że nie narzuca się otoczeniu. Bonus: atencja koleżanek +100 pkt.

Pływak

Chesapeake Bay Retriever

Te psy promienieją, jeśli mają okazję się wyszaleć. Kochają pływać – zarówno w słonych morskich falach, jak i w dmuchanym ogródkowym basenie. Potrzebują bliskiego kontaktu z rodziną.

Pan elegant

Dog niemiecki

Wyniosłe i dostojne. Ulubione psy niemieckiego kanclerza Ottona von Bismarcka. Cechują się wielkim przywiązaniem do swojego właściciela. Pomimo teutońskich korzeni są przyjazne i tolerancyjne dla innych zwierząt domowych.

Tatuś

Nowofunland

Poruszają się z gracją ruskiego czołgu, ale pogodne usposobienie i wrodzona inteligencja czynią z nich idealnych towarzyszy dla Twoich pociech. Wymagane regularne spacery i kąpiele nauczą dzieci odpowiedzialności.

Myśliwy

Spaniel bretoński

Energiczne, lojalne, inteligentne. Mają silnie rozbudowany instynkt myśliwego. Uwielbiają spędzać czas na całodniowych wyprawach, nawet jeśli razem będziecie ścigać tylko horyzont.

Pies na baby

Owczarek pikardyjski

Wszyscy kochamy rozbrajający urok wszelkiej maści szczeniaków. Owczarek pikardyjski zachowuje ten czar, będąc w pełni dorosłym psiakiem. Rozczula serca płci pięknej. Wiesz, co z tym zrobić.

Bonus: Bez metki

Pamiętaj, że w schroniskach i fundacjach są setki psów, które tylko czekają, aż ktoś zapewni im nowy dom i miłość. Warto.

Zobacz również:
REKLAMA