Co czytać w trudnych czasach

Dobrą odpowiedzią na trudne czasy zawsze jest szukanie przyjemności w małych rzeczach. Jedną z nich niech będzie wieczór z książką. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka interesujących propozycji i jedną praktyczną radę: nim włączysz lampkę, sprawdź, czy zmieniłeś żarówki na energooszczędne.

Ksiązki dla mężczyzny, Huellebecq Max Pflegel/MPP

Na pozór, gdyby nadeszła prawdziwa katastrofa, taka, że zniknąłby prąd, a wraz z nim internet, najbardziej godne polecenia byłyby podręczniki - jak zbudować prostą prądnicę, jak rozpalić ogień, jak upiec chleb, jak obsiać zbożem ziemię i jak ze zboża zrobić mąkę. Na szczęście aż takiej katastrofy się nie spodziewamy. Co najwyżej od czasu do czasu wyłączą nam prąd i trzeba będzie siedzieć przy świetle świec, albo – co bardziej prawdopodobne – latarek z żarówkami LED. 

Internetu nie będzie, nie będzie więc dostępu do Insta, 9gaga, Wykopu ani nawet do menshealth.pl. Pozostaną nam wówczas stare numery Men's Health i... książki. Co warto poczytać? Polecamy te tytuły.

„Unicestwianie” - Michael Houellebecq

Akcja powieści rozgrywa się podczas fikcyjnej kampanii prezydenckiej w 2027 roku. Zaczyna się jak thriller polityczny, a kończy jak thriller filozoficzny. Brzmi jak idealna lektura na długie, jesienne wieczory.

PRZECZYTAJ TEŻ: Męskie lektury obowiązkowe

„Niewyczerpany żart” - David Foster Wallace

1136 stron lektury nawet dla największego fana może stanowić spore wyzwanie czytelnicze. Warto jednak podjąć rękawicę i sięgnąć po tę przełomową amerykańską powieść lat dziewięćdziesiątych.

„Nic drobniej nie będzie” - Marcin Wicha

Zbiór felietonów wielokrotnie nagradzanego pisarza stanowi kronikę ostatnich kilku lat. Skupia się jednak nie na sprawach przełomowych, a rzeczach, które działy się tymczasem i mimochodem.

„Błaganie o śmierć” - Marek Krajewski

Ostatnia książka z kultowej serii z Eberhardem Mockiem to możliwość towarzyszenia funkcjonariuszowi wydziału kryminalnego policji w Breslau w rozwikłaniu kolejnej przerażającej zagadki.

ZOBACZ TEŻ: 6 najlepszych kryminałów na lato. Zimą też Cię nie znudzą.

„Wiatrołomy” - Robert Małecki

Skoro z jednymi bohaterami się żegnamy, czas poznać nowych. Pierwszy tom nowej serii kryminalnej Małeckiego skupia się na pracy policjantów z Archiwum X, badających stare, nierozwiązane sprawy.

„ZŁY” - Leopold Tyrmand

Po raz pierwszy wydana w 1955 roku powieść z marszu zyskała ogromną popularność, stając się najpoczytniejszym kryminałem PRL-u. Nowe wydanie to okazja zapoznania się z tą książką-legendą.

REKLAMA