Książki a uwodzenie - jak rozmawiać o literaturze?

Opanuj sztukę prowadzenia niezobowiązującej rozmowy. Na początek coś z górnej półki.

książki, czytanie, uwodzenie shutterstock.com

1. Kobiety lubią oczytanych facetów.

Bądź przygotowany na takie pytanie. Zobacz, co ona myśli o Tobie, jeśli odpowiesz:

Paulo Cohelho „Alchemik”

Error. Młode intelektualistki reagują na to nazwisko gęsią skórką. Cohelho to pierwszorzędny pisarz… trzecioligowy. A Ty przecież chcesz grać w ekstralidze!

J.R.R. Tolkien „Władca pierścieni”

Doceni Twoją wyobraźnię. Ogarnąć wszystkie postaci Śródziemia to wyczyn godny prawdziwego fantasy-maniaka. Nie pozwól tylko, by pomyliła pierścień z obrączką…

Kucharska

Wyjdziesz na postmodernistę, który między wierszami przepisów potrafi znaleźć ukryte przesłanie. No i ona już wie, że umiesz gotować. Stąd tylko krok do wspólnej kolacji.

Czytanie wzbogaca - dosłownie: 12 książek, które poprawią jakość Twojego życia

2. Bądź zorientowany w nowościach.

Zagajenie o tym, co jest aktualnie na topie, to idealny sposób na rozpoczęcie dyskusji. Czytaj gazety i miej zawsze na podorędziu garść newsów . Takich jak ukazanie się na rynku książki Pierre'a Bayarda. Autor udowadnia w niej, że większość z nas nie czyta, a jedynie posługuje się obiegowymi opiniami o rozmaitych lekturach.

Jeśli uświadomisz sobie, że corocznie drukuje się na świecie ponad 7 miliardów stronic, w tym 250 tysięcy tytułów i 4 miliony artykułów naukowych, można faceta zrozumieć… Tym, którzy przykuci są non stop do kompa, polecamy serwis podaj.net, umożliwiający wymianę książek między internautami. Za darmo możesz skorzystać z bazy, gdzie znajdziesz ponad 29 000 pozycji.

3. Skoro nie masz czasu na czytanie....

...(albo siły), sięgnij po audiobooki. Stojąc w korku, czekając w kolejce na poczcie czy po prostu idąc ulicą, możesz być w centrum akcji największych dzieł światowej literatury.

4. Reaserch

Badania przeprowadzone przez naukowców z NASA wykazały, że dla lepszego rozumowania i zapamiętywania informacji powinniśmy je dostarczać do naszego mózgu z prędkością minimum 400 słów na minutę, podczas gdy większość osób czyta w tempie 100-200 sł./min. Zajrzyj zatem na: www.kursszybkiegoczytania.info

5. To Oscar Wilde.

A teraz my: cytaty podniosą Twoje notowania w oczach rozmówców. Są również kopalnią pomysłów na dyskusję. Dobrze jednak, gdybyś potrafił zapodać coś bardziej oryginalnego niż „Być albo nie być…”. www. cytaty.info

Książki w liczbach:

10% – według piramidy stworzonej przez amerykańskiego psychologa i historyka, Carnegie Dale'a, tylko tyle zapamiętujemy z tego, co czytaliśmy.

60% – tyle kobiet w Polsce sięga po książkę z pewną czestotliwością.

51% – tylu dorosłych mężczyzn przyznaje się, że czyta cokolwiek.

800 milionów – szacuje się, że tyle książek jest obecnie na świecie.

46482 słów na minutę – to rekord świata w szybkim czytaniu ustanowiony przez Kamilę Kornet. „Potop” czyta ona przez kwadrans.

TWOJA BIBLIOTECZKA: Książki, które musi przeczytać każdy facet

Zobacz również:
REKLAMA