Krzysztof "Jankes" Jankowski - skąd bierze energie do działania?

Popularny „Jankes” budzi codziennie słuchaczy w „Rannych Ptakach” Radia Eska. Ostatnio prowadził w Polsacie program „Celebrity Splash”.

Jankes

Klina Klinem

Jego dzień zaczyna się wtedy, gdy większość z nas zalicza właśnie kolejną fazę głębokiego snu. „Jankes”, czyli Krzysiek Jankowski, prowadzący „Ranne Ptaki” w Radiu Eska, wstaje przed 5, pracę nad porannym programem zaczyna dzień wcześniej, a gdy ją kończy, rusza do nagrań „Najlepszego programu” w Eska TV. Albo jakiegoś innego, jak choćby ostatnio „Celebrity Splash” w Polsacie czy „Wipeout - Wymiatacze” w TVN.

Nie ma więc czasu na popołudniową drzemkę. Nauczył się znajdować dodatkową energię gdzie indziej – w dobrej diecie. Podstawą jest śniadanie, zwłaszcza że jest jedzone jednak trochę w nocy. Musi być lekkie, ale i sycące, energetyczne i pełne składników, które wspomagają pracę mózgu. Tylko takie daje mu intelektualną moc przez cały, znacznie dłuższy dzień.

„Granola, jogurt, jajko, banan, świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, oto składniki idealne” – mówi w rozmowie z MH „Jankes”. I podkreśla: „Mam gdzieś białe, nadmuchane pieczywo. Co innego pełnoziarniste: daje mi prawdziwy power!”.

Przeczytaj też: Dietetyczny sposób na więcej energii

Prezenter Eski przyznaje, że stara się również omijać – jak mówi – tłuste żarcie, które zabiera mu energię. W odróżnieniu od świeżych owoców i warzyw, do których ma dostęp z pierwszej ręki, bo ma kumpla handlującego na straganach przy warszawskiej Hali Mirowskiej. Prawdziwego odkrycia dokonał, gdy wystartował w jednym z rowerowych Eska Bike maratonów.

„Nie miałem specjalnego sprzętu na rower, a jednak dojechałem i poczułem się niczym mistrz świata! Byłem piekielnie zmęczony, ale miałem mnóstwo energii”. Ten cudowny paradoks stara się od tamtej pory wcielać w życie codziennie. Dlatego systematycznie – jak mówi – integruje się z siłownią. Latem nie odpuszcza frisbee, a zimą łyżew. No i sporty ekstremalne! Bungee zaliczył już 10 razy. I na tym nie skończy, bo stres pokonuje innym stresem.

Lista osobistych hitów motywujących „Jankesa”:

  • Kensington - War
  • Jet - Are You Gonna Be Ma Girl
  • Justice - We Are Your Friends
  • Coldplay - Talk
  • O.S.T.R. - Wszystko!!!
Zobacz również:
REKLAMA