[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kosmetyki z supermarketu: 4 patenty na zdrowy wygląd

Jesteś tym, co jesz. To krótkie zdanie świetnie oddaje wpływ diety na Twoją formę, zdrowie i wygląd. Twoja skóra prezentuje się tak, jak ją karmisz. Przy najbliższej wizycie w sklepie wrzuć do wózka 4 dodatkowe produkty, a przetrwasz zimę bez szwanku.

Kosmetyki z supermarketu: 4 patenty na zdrowy wygląd fot. B Calkins 2015/shutterstock
1. Szpinak na zmęczone oczy

Godziny spędzone przed monitorem komputera i praca przy sztucznym świetle sprawiają, że masz przekrwione białka. Krople kroplami, ale na dłuższą metę przyda się kuracja od środka.

REKLAMA
 

Na oczy doskonały jest szpinak, bo zawiera luteinę i zeaksantynę, które wzmacniają naczynia krwionośne. Jedząc garść szpinaku 3 razy w tygodniu, złagodzisz przekrwienie białek.  

2. Jagody na czerwony nos

Masz płytko unaczynioną skórę twarzy i czerwienisz się przy każdej zmianie temperatury lub po niewielkiej ilości alkoholu? Jagody (mogą być mrożone) zawierają mnóstwo bioflawonoidów, które wzmacniają naczynia krwionośne skóry i zabezpieczają je przed pękaniem. Dodawaj garść dziennie do białkowego koktajlu.  

3. Jajko na wypadające włosy

Każdej zimy włosy stają się słabsze, zaczynają bardziej się natłuszczać i elektryzować. Na dodatek grudzień to najbardziej stresujący miesiąc w roku – sprawozdania, zamknięcia budżetów, święta i brak kasy. A stres dodatkowo osłabia włosy.

Dlatego zimą powinieneś jeść co najmniej 6 jajek tygodniowo. Żelazo w nich zawarte wzmacnia cebulki, siarka zmniejsza łojotok, a witaminy z grupy B zapobiegają łamliwości. I nie martw się o cholesterol – średnio aktywny facet może jeść 2 jajka dziennie.

4. Awokado na młodą skórę

Odkąd pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, jeździmy klimatyzowanymi samochodami, wdychamy zanieczyszczone powietrze i jemy przetworzoną żywność, nasza skóra coraz częściej reaguje podrażnieniami.

Trzeba ją chronić i rewitalizować solidną dawką witaminy E i nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Jeśli nie przepadasz za rybami, awokado będzie najlepszym rozwiązaniem. Wystarczą dwa w tygodniu, dodawane do sałatek lub jedzone samodzielnie z winegretem. 

Na to, jak jesteśmy odbierani i jak sami odbieramy innych składa się całą masa szczegółów. I choć wielu z nas będzie zarzekać się, że jest inaczej, wygląd stanowi tu kwestię priorytetową. Warto więc poświęcić mu więcej uwagi, gdyż ma to bezpośrednie przełożenie na nasze życie seksualne i zawodowe. Tylko od czego zacząć? Najlepiej od podstaw. Oto 16 porad, jak dbać o męską skórę.

MH 12/2011

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij