Koncerty i dokumenty muzyczne, które warto obejrzeć

W myśl zasady „Gdy się nie ma, co się lubi...”, tęsknotę za pełnymi salami i ściśniętym pod sceną tłumem choć odrobinę osłodzą nam koncerty na ekranie.

Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace fot. HBO

Najpopularniejszymi polskimi artystami na Spotify w ubiegłym roku byli Mata, Sanah i Sobel. Jeśli nie miałeś okazji zobaczyć ich na żywo, z pomocą nadciąga CANAL+, na którym możesz nadrobić muzyczne zaległości.

REKLAMA

Mata – koncert na Bemowie

Październikowy występ Maty na warszawskim lotnisku Bemowo przeszedł do historii jako największe pod względem frekwencji wydarzenie w historii polskiego hip-hopu. Na scenie nie zabrakło licznych gości.

Pro8l3m – Reality check

To nie jest zwykły koncert. Pochodzący z grudnia 2020 roku „Reality check” to unikatowe widowisko, nagrane w opustoszałym mieście, w trakcie którego PRO8L3M zagrał 17 najważniejszych numerów w 11 różnych lokalizacjach. Mocne!

Sobel – Pułapka na motyle

Wykonawca takich hitów, jak „Kinol”, „Fiołkowe pole” czy „Bandyta”, na wieńczącym swoją pierwszą trasę koncertową wydarzeniu zgromadził we wrocławskiej Hali Stulecia ponad 5 tysięcy osób. Nie zabrakło odpowiedniej oprawy wizualnej, gości specjalnych i nowych aranży.

Young Leosia – Hulanki Tour

W grudniu 2021 roku na warszawskim Torwarze najpopularniejsza aktualnie polska raperka Young Leosia zagrała koncert, z rozmachem kończący pierwszą solową trasę. Warto zerknąć i wprawić się w imprezowy nastrój.

A co na bis?

A na przykład występy przedstawicieli nieco starszego pokolenia. W ofercie HBO GO znaleźliśmy dwie perełki, które warto odpalić na swoim odtwarzaczu: Nick Cave przy fortepianie wyczaruje magiczny klimat, a Pezet przypomni dinozaurom, jak się robiło (i robi) rap od serca.

Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

Podczas tego niezwykłego solowego koncertu Nick Cave wykonuje utwory pochodzące z różnych etapów kariery. To także okazja do wysłuchania nowych wersji starych hitów. Gratka dla fanów!

Pezet – Muzyka Współczesna

To blisko dwie godziny muzycznej uczty dla fanów polskiego rapu. Album „Muzyka Współczesna” ukazał się we wrześniu 2019 roku po siedmioletniej przerwie. Nic dziwnego, że bilety na koncert na warszawskim Torwarze rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Więcej niż muza

Dzięki dokumentom muzycznym możesz lepiej poznać swoich ulubionych artystów. Te produkcje to gratka dla każdego fana.

Ewolucja hip-hopu

Do obejrzenia na Netfliksie

Przez dwa sezony tego serialu dokumentalnego raperzy, DJ-e i eksperci z branży śledzą rozwój kultury hip-hopowej: od podziemia na Bronksie po szczyty list przebojów.

Kult. Film

Kamera towarzyszy muzykom grupy Kult podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując zza kulis ich pracę i niesamowitą relację z fanami.

Fyre

Ten festiwal miał być luksusowym wydarzeniem muzycznym na prywatnej wyspie na Bahamach, a okazał się totalną klapą. Zobacz, jak do tego doszło.

REKLAMA