REKLAMA

Kobiece tatuaże i piercing: co oznaczają?

Jej tatuaż cię podnieca, a kolczyk w języku ekscytująco drażni. Przyznaj jednak, że byłeś lekko zaskoczony, kiedy po raz pierwszy zdjęła bieliznę i zaczęliście się całować. 

Tatuaże shutterstock.com
Dobrze wykonany tatuaż to dzieło sztuki. Jeśli dodatkowo został naniesiony na piękne kobiece ciało, trudno oderwać wzrok.
Mimo że kobiece ciało jest wystarczająco uwodzicielskie, abyśmy tracili dla niego rozum, serce i pieniądze, coraz więcej kobiet przyozdabia je w wymyślne tatuaże czy też kolczyki w przeróżnych miejscach. Sprawdź razem z nami, co tak naprawdę znaczą te wszystkie kobiece akcesoria i dlaczego one, do cholery, to robią. Może to kwestia mody?

„Jeżeli coś, co trwa od tysięcy lat, można nazwać modą, to tak. Dziś rzeczywiście jest to bardziej widoczne, ponieważ większość ikon popkultury coś ma na sobie, a media chętnie to podchwytują”– mówi Sebastian Abramczuk ze szczecińskiego studia tatuażu „Gonzo Tattoo”.

Dla antropolog dr Helen Fisher to po prostu autopromocja: „Cała zabawa w zaloty polega na umiejętnym eksponowaniu swoich walorów, a jeżeli kiedykolwiek kobiety tego potrzebowały, to właśnie teraz. Przez setki lat żyły one bowiem w małych, zamkniętych społecznościach, w których każdy znał każdego i cały porządek społeczny był z góry ustalony i przewidywalny.

Obecnie kobiety są aktywne, więcej się przemieszczają i mają nieporównywalnie więcej okazji do kontaktów męsko-damskich. Trudno się więc dziwić, że w rezultacie muszą imać się różnych sposobów, aby przyciągnąć wzrok tego właściwego faceta”.

Z kolei nasza koleżanka z pracy (imię i nazwisko znane redakcji), mająca tatuaż w dość dyskretnym miejscu, twierdzi, że zrobiła go sobie, bo wzór był zwyczajnie ładny i bardzo się jej podobał. I bądź tu mądry, człowieku! „Jedno jest jednak w tatuażach pewne – zwraca uwagę seksuolog R. Smoliński – że kobiety robią je w miejscach, które uważają za seksowne, atrakcyjne i warte pokazania”.

I za to warto im podziękować. To, co za chwilę przeczytasz, jest krótkim opisem piórek godowych, w które przyozdabiają się kobiety, aby zwrócić Twoją uwagę. Wysyłają do Ciebie sygnały, nie otwierając nawet ust, uwodzą Twoją wyobraźnię, podsuwając jej najdziksze scenariusze, i kuszą wizją niegrzecznej dziewczynki. Przyjrzyj im się bliżej, zdekonspiruj i baw się dobrze. 

Zobacz również, jakie wzory tatuażu i miejsca na ciele preferują kobiety. 

REKLAMA

REKLAMA

Witamy w krainie tatoo

Kilka metrów kwadratowych własnej skóry to prawdziwe wyzwanie dla kobiet z fantazją. Jest gdzie poszaleć z igłą i farbkami. Amy Krakow, autorka dzieła „Księga tatuaży”, daje nam do ręki klucz do kobiecej osobowości. A przynajmniej do jej na kłutej, wytatuowanej części.

1. Tatuaż na łopatce oznacza, że ona jest zabawna, seksowna, lubi kokietować, drażnić i uwodzić. Taka pośle Ci zalotny uśmiech, zakołysze biodrami i... pożegna się, ponieważ marzy o czymś nieoczekiwanym, o czymś wykraczającym poza codzienność. Jedyny na nią sposób to stale ją zaskakiwać. I całować jej tatuaż, bo barki to strefa wyjątkowo wrażliwa na bodźce erotyczne.

2. Tatuaż wokół bicepsu sugeruje typ twardy, potrafiący bronić swych praw i niedający sobie wciskać kitu. Możesz spodziewać się zdecydowanej odprawy, jeżeli zrobisz coś nie tak, albo po prostu nie wpadniesz jej w oko.

3. Tatuaż na kostce to znak grzecznej dziewczynki, która chciałaby być niegrzeczna. Prawdopodobnie pracuje w konserwatywnym środowisku, które nie akceptuje takich form plastycznych, wybrała więc manifestację dyskretną i trudno zauważalną. Dobrze jest pamiętać w intymnych momentach, że kobiety ozdobione tatuażem nie mają nic przeciwko odrobinie bólu. A wybór tatuażu w miejscu nieosłoniętym tkanką tłuszczową, czyli na kostce, może wskazywać, że trafiłeś na amatorkę nieco mocniejszych bodźców erotycznych.

4. Tatuaż na pośladkach lub wzgórku łonowym robią kobiety, które są świadome swojej seksualności. Znają swoje łóżkowe oczekiwania, wymagają i potrafią te wymagania egzekwować. Potrafią także cieszyć się seksem i dawać partnerowi dużo z siebie i swoich erotycznych możliwości. Są paniami swoich ciał i, co nie wszystkim musi się podobać, bywają często w łóżku stroną dominującą.

5. Tatuaż na całym ciele jest przypadkiem rzadkim. Jeżeli taki napotkałeś, być może miałeś do czynienia z oddaną pracownicą działu marketingu Fabryki Dywanów w Kowarach, która nosi wszystkie wzory na sobie i okazuje je klientom na życzenie.

Gdybyś jednak w łóżku zobaczył u nieznajomej dziewczyny: krzyż na biodrze nałożony na wizerunek smoka, indiańskie symbole na plecach, smoka na jej lewym barku, japoński symbol śmierci na prawym ramieniu, literę H na lewym przegubie dłoni, smoka na plecach i na brzuchu łacińską sentencję „Quod me nutrit me destruit” (To, co mnie trzyma przy życiu, jednocześnie mnie zabija) – znaczy, farciarzu, że poderwałeś Angelinę Jolie. Pogratulować! 

A może sam masz ochotę na wizytę w salonie tatuażu? Prosimy bardzo, ale najpierw zapoznaj się z podstawowymi faktami o dziaraniu.

REKLAMA

Witamy w krainie piercingu

Przekłuwanie, nakłuwanie, dziurkowanie różnych miejsc swojego ciała ma swoje oddane fanki. „Kiedy spotykasz dziewczynę z kolczykiem w nietypowym miejscu, możesz być pewien, że masz do czynienia z osobą zdecydowaną i wiedzącą, czego chce” – mówi Marek Pawlik ze studia tatuażu „Sauron” w Rudzie Śląskiej.

Jego zdaniem, przekłada się to oczywiście na ich życie seksualne: „Można odczuć pewną różnicę w doznaniach przy drażnieniu lub tarciu, ale tak naprawdę najważniejsze jest to, że już sama myśl o kolczyku w miejscu intymnym działa podniecająco”.

Nie mówiąc już o fakcie wspominanym przez wiele kobiet, że facet widzący kolczyk w łechtaczce dostaje jasną wskazówkę, gdzie powinien koncentrować swoje pieszczoty; poza tym jest silniej pobudzony i bardziej się stara, ponieważ sądzi, że trafił na wymagającą i doświadczoną partnerkę.

Skądinąd często ma rację, choć seksuolog Carl Fischer z Uniwersytetu w Montrealu twierdzi, że „...nie należy przeceniać pragnień seksualnych osób z kolczykiem lub tatuażem, a zwłaszcza orientować ich w kierunku wyuzdania lub dewiacji”. Gdybyś zamarzył o nowych doświadczeniach z partnerką i poszedł na maksa w salonie piercingu, kolczyk na penisie i drugi na łechtaczce będą was kosztować około 400 złotych. Jedyna niedogodność – będziecie włączać system alarmowy na każdej lotniskowej bramce. 

MH 09/2004

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA