Jesienne prace ogrodowe...

Dzieci poszły do szkół, liście zaczęły spadać z drzew. To pierwsze może Cię nie dotyczyć, ale z drugim prawdopodobnie będziesz musiał sobie poradzić. Są dwa rozwiązania: albo zaczniesz grabić, albo znajdziesz urządzenie, które zrobi to za Ciebie. My podpowiadamy, jak szukać.

prace ogrodowe shutterstock.com

1. Maszyna

Podział jest prosty: masz do dyspozycji dmuchawy spalinowe lub elektryczne. Ta druga grupa dzieli się z kolei na podłączane do prądu i posiadające własne baterie. Cenowo podział jest taki: najtańsze są urządzenia elektryczne z kablem, potem z bateriami, a na koniec spalinowe.

2. Prędkość wydmuchu

Podaje się ją zwyczajowo w metrach na sekundę. 50 m/s pozwoli Ci zepchnąć liście z podjazdu, a 100 m/s wywołać małe tornado na trawniku. Najsłabiej dmuchają sprzęty na baterie; podłączane do prądu idą łeb w łeb z tymi na benzynę.

ZOBACZ TEŻ: 21 małych życiowych przyjemności

3. Waga i długość

Tutaj zdecydowanie wygrywają dmuchawy posiadające własne zapasy energii. Ich waga waha się w granicach 1,8 do 3 kg. Elektryczne to 3-6 kg, spalinowe potrafią ważyć nawet 10 kg, ale trzyma się je zazwyczaj na plecach.

4. Funkcja zasysania

Wiele odkurzaczy ogrodowych może nie tylko zdmuchiwać liście, ale również zbierać je do torby. Pojemność worka może się różnić (średnio od 35 do 50 l), ale jedna rzecz się nie zmienia: jeśli  liście są mokre, trzeba je wcześniej przesuszyć.

Zobacz również:
REKLAMA