Jamie Foxx - męska gra w życie

Jamie Foxx, aktor, muzyk, człowiek, którego trudno określić w kilku słowach. Zdradza przepis na to, jak wieść życie niczym prezydent Stanów Zjednoczonych i mieć mięśnie gwiazdy filmowej. Poznaj jego rady i patenty, aby zawsze być w formie i stawiać czoła wyzwaniom.

Jamie Foxx LaCameraChiara / Shutterstock.com
LaCameraChiara / Shutterstock.com

Aktor, komik, muzyk, pisarz, sportowiec, ojciec, biznesmen. Jamie Foxx w każdej z tych ról odnajduje się znakomicie. Tak samo jest na ekranie. Mogłeś oglądać go w roli prezydenta Stanów Zjednoczonych w "Świecie w płomieniach". Miał swój wkład w kolejną część "Spider Mana". Wcześniej zagrał niewolnika w "Django" oraz spędził "Walentynki" w Nowym Jorku.

Faceta, który dał sobie radę z tymi wszystkimi wyzwaniami, warto posłuchać. Jego zasady sprawdzają się tak samo dobrze podczas współpracy z Quentinem Tarantino czy Kanye Westem, jak i w codziennym życiu. Jeśli połączysz je z treningiem, będziesz silny, szybki i gotów do stawienia czoła wszystkim przeciwnościom. Graj na własnych zasadach: wtedy nikt nie wyrwie Ci zwycięstwa z rąk.

1. Walcz na swoich zasadach

Przepustką Foxxa do kariery był występ w filmie "Męska gra". "Dostałem rolę razem z Alem Pacino i Cameron Diaz – mówi aktor. – Nie miałem wielkiego doświadczenia. Moją jedyną przewagą był fakt, że w młodości grałem w futbol amerykański. Wiedziałem więcej na jego temat i na tym polegałem". Dlatego nie graj na cudzych warunkach, tylko przenieś rywalizację na swoje boisko. 

2. Zawsze bądź na bieżąco.

"Nauczyłem się, że czasami warto spytać innych, co jest na czasie – przyznaje Foxx. – Dlatego staram się pytać. Nie chodzi o to, żeby udawać kogoś, kim się nie jest, albo pozować na młodszego. Po prostu warto mieć kontakt z rzeczywistością".

Aktorowi podpowiedział to Kanye West. Ty jednak nie musisz mieć w komórce numeru do jednego z najbardziej znanych raperów: wystarczy Ci MH i przykład Foxxa.

3. Zaplanuj przyszłość

Choć Foxx wygląda jak młodzieniaszek, to za kilka dni będzie obchodził 46. urodziny. W tym wieku człowiek dobrze wie, czego chce, a czego powinien unikać. "Mam plan na najbliższe 10 lat. Zamierzam rzadziej pojawiać się w mediach i skupić się na sztuce, bo w ostateczności tylko ona zostanie".

Niezależnie, czy jesteś artystą czy wirtuozem tabelek w Excelu, wniosek jest jeden: co jakiś czas warto zastanowić się nad celem. Kilku rzeczy będziesz musiał się nauczyć, a o kilku… zapomnieć.

Ture Lillegraven - Rodale Images
fot. Ture Lillegraven

Bo pewne nawyki już dawno przestały być skuteczne. Poza tym wykonaj ćwiczenie: wyobraź sobie, jak powinien wyglądać Twój wymarzony dzień za 10 lat. Zaplanuj go, a potem zrób wszystko, żeby się urzeczywistnił. 

4. Zaufaj sobie

Foxx ma wiele talentów i w wielu sytuacjach mógł się nimi pochwalić. Przez to w ciągu ostatnich 20 lat często zmieniał środowisko, w którym się obracał. "Niezależnie, czy spędzasz czas z kolegami z okolicy czy z Robertem De Niro lub Alem Pacino, ciągle jesteś tą samą osobą" – mówi aktor.

Nigdy o tym nie zapominaj. Odniesienie sukcesu w różnych dziedzinach życia będzie wymagać od Ciebie pokazania różnych stron osobowości. Ale o sukcesie decyduje przede wszystkim to, co jest w Tobie od samego początku. Trzymaj się tego, a zawsze będziesz na szczycie. 

5. Rozwijaj się na wszystkich płaszczyznach

 Podczas treningu, tak jak w życiu, musisz być gotowy na różne wyzwania. Dlatego zamiast jednej serii albo jednego ćwiczenia, miej przed oczami większy obraz.

"Robiłem pompki odkąd pamiętam – mówi Foxx. – Dlatego moja klatka zawsze wyglądała świetnie. Jednak zapomniałem o plecach i zacząłem się garbić". To, co dobrze wygląda przed lustrem, nie zawsze sprawdza się w rzeczywistości. Dlatego dbaj o szczegóły i zwróć uwagę na harmonijny rozwój. Z treningiem Foxxa z pewnością osiągniesz swój cel. 

 

Zobacz również:
REKLAMA