REKLAMA

Jamie Foxx - męska gra w życie

Jamie Foxx, aktor, muzyk, człowiek, którego trudno określić w kilku słowach. Zdradza przepis na to, jak wieść życie niczym prezydent Stanów Zjednoczonych i mieć mięśnie gwiazdy filmowej. Poznaj jego rady i patenty, aby zawsze być w formie i stawiać czoła wyzwaniom.

Jamie Foxx LaCameraChiara / Shutterstock.com
LaCameraChiara / Shutterstock.com
Aktor, komik, muzyk, pisarz, sportowiec, ojciec, biznesmen. Jamie Foxx w każdej z tych ról odnajduje się znakomicie. Tak samo jest na ekranie. Mogłeś oglądać go w roli prezydenta Stanów Zjednoczonych w "Świecie w płomieniach". Miał swój wkład w kolejną część "Spider Mana". Wcześniej zagrał niewolnika w "Django" oraz spędził "Walentynki" w Nowym Jorku.

REKLAMA

Faceta, który dał sobie radę z tymi wszystkimi wyzwaniami, warto posłuchać. Jego zasady sprawdzają się tak samo dobrze podczas współpracy z Quentinem Tarantino czy Kanye Westem, jak i w codziennym życiu. Jeśli połączysz je z treningiem, będziesz silny, szybki i gotów do stawienia czoła wszystkim przeciwnościom. Graj na własnych zasadach: wtedy nikt nie wyrwie Ci zwycięstwa z rąk.

1. Walcz na swoich zasadach

Przepustką Foxxa do kariery był występ w filmie "Męska gra". "Dostałem rolę razem z Alem Pacino i Cameron Diaz – mówi aktor. – Nie miałem wielkiego doświadczenia. Moją jedyną przewagą był fakt, że w młodości grałem w futbol amerykański. Wiedziałem więcej na jego temat i na tym polegałem". Dlatego nie graj na cudzych warunkach, tylko przenieś rywalizację na swoje boisko. 

2. Zawsze bądź na bieżąco.

1. Walcz na swoich zasadach

Aktorowi podpowiedział to Kanye West. Ty jednak nie musisz mieć w komórce numeru do jednego z najbardziej znanych raperów: wystarczy Ci MH i przykład Foxxa.

3. Zaplanuj przyszłość

Choć Foxx wygląda jak młodzieniaszek, to za kilka dni będzie obchodził 46. urodziny. W tym wieku człowiek dobrze wie, czego chce, a czego powinien unikać. "Mam plan na najbliższe 10 lat. Zamierzam rzadziej pojawiać się w mediach i skupić się na sztuce, bo w ostateczności tylko ona zostanie".

Niezależnie, czy jesteś artystą czy wirtuozem tabelek w Excelu, wniosek jest jeden: co jakiś czas warto zastanowić się nad celem. Kilku rzeczy będziesz musiał się nauczyć, a o kilku… zapomnieć.

REKLAMA

REKLAMA

Ture Lillegraven - Rodale Images
fot. Ture Lillegraven
Bo pewne nawyki już dawno przestały być skuteczne. Poza tym wykonaj ćwiczenie: wyobraź sobie, jak powinien wyglądać Twój wymarzony dzień za 10 lat. Zaplanuj go, a potem zrób wszystko, żeby się urzeczywistnił. 

REKLAMA

4. Zaufaj sobie

Foxx ma wiele talentów i w wielu sytuacjach mógł się nimi pochwalić. Przez to w ciągu ostatnich 20 lat często zmieniał środowisko, w którym się obracał. "Niezależnie, czy spędzasz czas z kolegami z okolicy czy z Robertem De Niro lub Alem Pacino, ciągle jesteś tą samą osobą" – mówi aktor.

Nigdy o tym nie zapominaj. Odniesienie sukcesu w różnych dziedzinach życia będzie wymagać od Ciebie pokazania różnych stron osobowości. Ale o sukcesie decyduje przede wszystkim to, co jest w Tobie od samego początku. Trzymaj się tego, a zawsze będziesz na szczycie. 

5. Rozwijaj się na wszystkich płaszczyznach

Foxx ma wiele talentów i w wielu sytuacjach mógł się nimi pochwalić. Przez to w ciągu ostatnich 20 lat często zmieniał środowisko, w którym się obracał. "Niezależnie, czy spędzasz czas z kolegami z okolicy czy z Robertem De Niro lub Alem Pacino, ciągle jesteś tą samą osobą" – mówi aktor.

"Robiłem pompki odkąd pamiętam – mówi Foxx. – Dlatego moja klatka zawsze wyglądała świetnie. Jednak zapomniałem o plecach i zacząłem się garbić". To, co dobrze wygląda przed lustrem, nie zawsze sprawdza się w rzeczywistości. Dlatego dbaj o szczegóły i zwróć uwagę na harmonijny rozwój. Z treningiem Foxxa z pewnością osiągniesz swój cel. 

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA