Jamie Foxx: Gra w sukces

Zdobył Oscara, nagrał hit list przebojów i powala śmiechem podczas swoich występów komediowych. Dziś Jamie Foxx jest na szczycie i wie, że w życiu liczy się tylko jeden kierunek - do przodu. Poznaj tajniki jego przepisu na sukces.

Andrew MacPherson (z MH US)
fot. Andrew MacPherson

Przyjrzyj się gwieździe w pracy. A właściwie popatrz, jak pracuje wzorowy szef wielkiej korporacji. Zajrzyjmy do biura najbardziej utalentowanego biznesmena w Hollywood. Nie ma tu ekstrawagancko urządzonych wnętrz, nagrody za dokonania aktorskie nie piętrzą się na półkach. Biuro Jamiego wygląda zupełnie pospolicie. Biurka, ścianki działowe, wszędzie pełno krzątających się ludzi. A wśród nich w roli szefa Jamie Foxx - komik, piosenkarz, zdobywca Oscara. Przechadza się po korytarzach w czarnej koszuli i szarych dżinsach.

Nadmuchane ego to wielka słabość - mówi Foxx. - Ludzie nie lubią tych, którzy bez przerwy unoszą ręce w zwycięskim geście.

Im dłużej rozmawiam z Foxxem, tym wyraźniej widzę, że stawia sobie w życiu podobne cele jak większość mężczyzn - dobra praca, dobre zdrowie, dobre życie. Wszyscy toczymy tę samą bitwę i nikomu nie jest łatwiej niż innym. Nawet Foxxowi. Choć umie on sprawić wrażenie, że jest inaczej.

Jamie stara się nie wyróżniać. Jego ruchy cechuje zamierzone opanowanie i spokój. Nie wpada z hukiem do pokoju, nie siada w wielkim krześle prezesa, skupiając na sobie całą uwagę. Jest typowym dżentelmenem, który uważnie słucha, a do dyskusji włącza się, gdy temat staje się zabawny.

Sposób bycia odziedziczył po babci, której - jak mówi - zawdzięcza fundament, na którym zbudował swój sukces: charakter. Tworzenie imperium na tym fundamencie z pewnością się powiodło, ale nic nie jest tu dziełem przypadku. No, może prawie nic. Ale trwały, stabilny sukces musi być poparty głęboko przemyślanym planem.

Pod tym względem Foxx naprawdę może zaimponować. Trudno nie podziwiać jego uporu i konsekwencji, z jaką podchodzi do kariery. Wyobraź sobie, że jesteś superkonsekwentny - w domu, w pracy, w siłowni, wszędzie i zawsze... Rozważny i cierpliwy. Wyobraź sobie, że masz jasno wyznaczone cele. A gdy pojawia się sukces, wiesz doskonale, co z nim zrobić - budować dalej.

"Sukces, jaki osiągnąłem, dał mi nową siłę. Poczułem przypływ energii. Poczułem, że zdobyłem wiarygodność w dziedzinach, na których zawsze mi zależało" - opowiada Foxx. Oto zasady gry, w której z takim sukcesem bierze udział Jamie. Zagraj i Ty.

Zasady gry w sukces

1. Wykorzystaj falę
Sukces jest jak surfing. Czasem musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na falę. Gdy już ją złapiesz, nic Cię nie powstrzyma. "Fale przychodzą i odchodzą - mówi Foxx. - Przez chwilę jesteś na górze, potem znowu nadchodzi cisza".

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA