Jak zapakować prezent? Krok po kroku

Tu kłania się level "azjata", ale to pozory. Przeciętny facet spełniający minimalne warunki, tj. mający obie dłonie, powinien dać sobie radę. A trzeba Ci wiedzieć, że, podobnie jak z całą resztą rzeczy w życiu, dobre opakowanie jest równie istotne, jak zawartość, czyli wnętrze. Pierwsze podejście może być na straty, ale następne już się powiodą – słowo.

prezent Shutterstock.com
Shutterstock.com

  1. Przygotuj narzędzia: nożyczki, linijkę, taśmę klejącą przezroczystą i dwustronną, papier do pakowania, wstążkę i kokardkę (srebrny papier z czerwoną lub niebieską wstążką będzie wyglądać elegancko). 

    Sprawdź: 6 prezentów, które ją zachwycą

  2. Jeśli prezent ma nietypowy kształt, włóż go do pudełka, a wolne miejsce wypełnij bibułą. Żeby ustalić, ile papieru potrzebujesz, postaw pudełko na papierze i owiń je nim, zostawiając około 2,5 cm zapasu. Nożyczkami odetnij potrzebną ilość papieru.

  3. Ustaw pudełko na papierze wierzchem do dołu i jednym kawałkiem przezroczystej taśmy przyklej jedną krawędź papieru do spodu pudełka.

  4. Drugą krawędź zagnij do wewnątrz na ok. 1 cm, aby równo wyglądała. Od spodu przyklej do niej taśmę dwustronną, owiń papier wokół pudełka i dociśnij (ma zakrywać pierwszą).

    Zobacz: Jak kupić jej idealną bieliznę?

  5. Odwróć pudełko bokiem do siebie i wzdłuż krawędzi zagnij do środka górną i dolną część papieru. Jeśli zachodzą na siebie więcej niż 2,5 cm, odetnij nadmiar. Zegnij jedno z bocznych "skrzydełek" i taśmą przyczep je do pudełka. Drugie najpierw zegnij wzdłuż krawędzi na szerokość ok. 1 cm, aby równo wyglądało, a potem przymocuj do pudełka taśmą dwustronną przyklejoną do spodu. Zrób to samo z drugiej strony. Owiń prezent wstążką, przyczep kokardkę i odręczny liścik. Wciąż za trudne? Kup torebkę.

 

prezentMotor Presse Polska
rys. MPP

 

Zobacz również:
REKLAMA