[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Jak zapakować prezent? Krok po kroku

Tu kłania się level "azjata", ale to pozory. Przeciętny facet spełniający minimalne warunki, tj. mający obie dłonie, powinien dać sobie radę. A trzeba Ci wiedzieć, że, podobnie jak z całą resztą rzeczy w życiu, dobre opakowanie jest równie istotne, jak zawartość, czyli wnętrze. Pierwsze podejście może być na straty, ale następne już się powiodą – słowo.

prezent Shutterstock.com
  1. Przygotuj narzędzia: nożyczki, linijkę, taśmę klejącą przezroczystą i dwustronną, papier do pakowania, wstążkę i kokardkę (srebrny papier z czerwoną lub niebieską wstążką będzie wyglądać elegancko). 

    Sprawdź: 6 prezentów, które ją zachwycą

  2. Jeśli prezent ma nietypowy kształt, włóż go do pudełka, a wolne miejsce wypełnij bibułą. Żeby ustalić, ile papieru potrzebujesz, postaw pudełko na papierze i owiń je nim, zostawiając około 2,5 cm zapasu. Nożyczkami odetnij potrzebną ilość papieru.

  3. Ustaw pudełko na papierze wierzchem do dołu i jednym kawałkiem przezroczystej taśmy przyklej jedną krawędź papieru do spodu pudełka.

  4. Drugą krawędź zagnij do wewnątrz na ok. 1 cm, aby równo wyglądała. Od spodu przyklej do niej taśmę dwustronną, owiń papier wokół pudełka i dociśnij (ma zakrywać pierwszą).

    Zobacz: Jak kupić jej idealną bieliznę?

  5. Odwróć pudełko bokiem do siebie i wzdłuż krawędzi zagnij do środka górną i dolną część papieru. Jeśli zachodzą na siebie więcej niż 2,5 cm, odetnij nadmiar. Zegnij jedno z bocznych "skrzydełek" i taśmą przyczep je do pudełka. Drugie najpierw zegnij wzdłuż krawędzi na szerokość ok. 1 cm, aby równo wyglądało, a potem przymocuj do pudełka taśmą dwustronną przyklejoną do spodu. Zrób to samo z drugiej strony. Owiń prezent wstążką, przyczep kokardkę i odręczny liścik. Wciąż za trudne? Kup torebkę.

 

rys. MPP

 

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij