[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak załagodzić konflikt rodzinny: radzi barman Józek

Rodzinne zloty czy kolacja z teściami to spotkania podwyższonego ryzyka - istnieje spora szansa na wybuch i szybką eskalację konfliktu. Zobacz, co ma w tej kwestii do powiedzenie barman Józek, specjalista od trudnych i zagmatwanych spraw.

Barman Józek
Mistrz dyplomacji

Jesteśmy 2 lata po ślubie, ale jej rodzice mieszkają za granicą i rzadko się z nimi widujemy. Przyjechali, więc oczywiście specjalna kolacja w naszym domu, bardzo miło, smacznie, winko, koniaczek do kawki, ogólnie sympatycznie. Od słowa do słowa zeszło na politykę i rozpętało się piekło. Koniaku coraz więcej, tyrady coraz głośniejsze i coraz mniej porozumienia.

REKLAMA

Efekt? Teść trzasnął drzwiami, żona z teściową zapłakane w kuchni i ja ze świadomością, że jestem dupa nie gospodarz. Nie jest istotne, o jakie sprawy się spieraliśmy i kto był po czyjej politycznej stronie, ale jak to załagodzić?

Tak naprawdę jest mi wszystko jedno, co sobie myśli o rzeczywistości mój teść (chociaż go lubię), ale jest mi niezręcznie wobec teściowej i żony. Jak z tego wybrnąć, tym bardziej że podobno padło o kilka słów za dużo?

MH: Co ja mam Ci powiedzieć, chłopie? Dyskusje polityczne nie różnią się specjalnie od wszystkich innych i nie chodzi w nich wcale o dojście do prawdy, tylko o posiadanie racji. I to zazwyczaj nie swojej racji, tylko wyczytanej lub wysłuchanej w telewizji. No, może dyskusje matematyków z kredą przy tablicy są inne, bo tam weryfikacja jest natychmiastowa. A tu?

Jedna i druga strona sporu sięga po argumenty pochodzące ze źródeł, które obie strony wzajemnie lekceważą i nikt nie zadaje sobie trudu, by doczytać coś więcej. Wymieniają więc pakiety gotowych, przygotowanych przez innych haseł i mają łechcące ego, poczucie zaangażowania. To nie ma sensu, sorry. I ponieważ tak jest z większością, nie interesują mnie rozmowy o polityce.

Chyba że muszę. A teraz zadzwoń do teścia lub spotkaj się z nim i zwyczajnie przeproś jak facet za niezręczną sytuację. Na szczęście nie żyjemy w czasach, gdy polityka była sprawą życia i śmierci, a dobre relacje z rodziną są naprawdę ważniejsze. 

Bądź dżentelmenem. Zawsze.

Impulsywne działanie pod wpływem emocji, szczególnie w relacjach z bliskimi, rzadko kiedy zdaje egzamin. Pamiętaj, by w każdej sytuacji postępować według starych sprawdzony zasad. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij