[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Jak zacząć dzień bez kawy?

Poranek bez kawy? Jeżeli roześmiałeś się głośno na samą myśl, mamy dla Ciebie niespodziankę. Jest jeden sposób, by bez kofeiny zacząć dzień pełnym energii i chęci do działania. Wystarczy, że pobudzisz 5 zmysłów. Sprawdź, jak to zrobić.

poranek bez kawy, energia fot. wavebreakmedia, 2015, shutterstock.com
1. Węch: laski cynamonu

Dlaczego? Amerykańscy naukowcy odkryli, który zapach pozwala kierowcom lepiej koncentrować się. To cynamon. Zamocz laskę w ciepłej wodzie na 5 minut i wypij tak przygotowany napój.

2. Wzrok: niebieski abażur

Dlaczego? Naukowo dowiedziono, że niebieskie świato hamuje wydzielanie hormonu snu – melatoniny. Błękitna lampka na nocnym stoliku szybciej wygoni Cię z łóżka.

REKLAMA

3. Smak: cytrynowa guma

Dlaczego? Cytrynowy smak pobudzi aktywność Twojego mózgu, a żucie gumy przyspieszy akcję serca. Po śniadaniu cytrynowa guma bez cukru zadba też o Twoje zęby.

4. Słuch: radio

Dlaczego? Muzyka pomaga się skupić. Włącz ulubioną stację i gol się w rytm melodii. Dodatkowo dostaniesz też porcję najważniejszych wiadomości. Będziesz na czasie.

5. Dotyk: pumeks w ruch

Dlaczego? Naukowcy dowiedli, że uciskanie stóp i wewnętrznej strony dłoni stymuluje krążenie. Pumeks zadziała jak masaż, a Ty poczujesz krew w żyłach.

MH 01/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA