Jak zacząć dzień bez kawy?

Poranek bez kawy? Jeżeli roześmiałeś się głośno na samą myśl, mamy dla Ciebie niespodziankę. Jest jeden sposób, by bez kofeiny zacząć dzień pełnym energii i chęci do działania. Wystarczy, że pobudzisz 5 zmysłów. Sprawdź, jak to zrobić.

poranek bez kawy, energia wavebreakmedia, shutterstock.com
fot. wavebreakmedia, 2015, shutterstock.com

1. Węch: laski cynamonu

Dlaczego? Amerykańscy naukowcy odkryli, który zapach pozwala kierowcom lepiej koncentrować się. To cynamon. Zamocz laskę w ciepłej wodzie na 5 minut i wypij tak przygotowany napój.

2. Wzrok: niebieski abażur

Dlaczego? Naukowo dowiedziono, że niebieskie świato hamuje wydzielanie hormonu snu – melatoniny. Błękitna lampka na nocnym stoliku szybciej wygoni Cię z łóżka.

3. Smak: cytrynowa guma

Dlaczego? Cytrynowy smak pobudzi aktywność Twojego mózgu, a żucie gumy przyspieszy akcję serca. Po śniadaniu cytrynowa guma bez cukru zadba też o Twoje zęby.

4. Słuch: radio

Dlaczego? Muzyka pomaga się skupić. Włącz ulubioną stację i gol się w rytm melodii. Dodatkowo dostaniesz też porcję najważniejszych wiadomości. Będziesz na czasie.

5. Dotyk: pumeks w ruch

Dlaczego? Naukowcy dowiedli, że uciskanie stóp i wewnętrznej strony dłoni stymuluje krążenie. Pumeks zadziała jak masaż, a Ty poczujesz krew w żyłach.

MH 01/2013

Zobacz również:
REKLAMA