Jak włamać się do... własnego domu?

Komu nie zdarzyło się nigdy zgubić lub zostawić gdzieś daleko jedyny klucz do domu? Nawet jeśli Cię to nie spotkało, i tak może się zdarzyć, bo jak mówi prawo Murphy'ego, jeśli coś może pójść źle, to na pewno kiedyś tak właśnie pójdzie.

otwieranie zamku Shutterstock.com
Shutterstock.com

Na szczęście nie musisz na chama wyważać drzwi ani od razu wzywać ślusarza. Wystarczą dwie spinki do włosów. Sztuka lock pickingu nie jest taka trudna. Co z jednej strony jest irytujące, bo na pewno znają ją włamywacze, ale gdy zgubisz klucze, będziesz wdzięczny. Zobacz, jak błyskawicznie włamać się do siebie.

Zobacz: 6 potencjalnych zagrożeń w domu

 

otwieranie zamkuMotor Presse Polska
Shutterstock.com

 

  1. Żeby nie szukać dziewczyny, możesz gdzieś w pobliżu drzwi schować dwie spinki do włosów, zawczasu wygięte. Jeśli ich nie masz, poproś o nie sąsiadkę. Zacznij od oskrobania lub opalenia plastików na końcach. Następnie zrób dźwignię. Oba końce zegnij pod kątem prostym, tak jak na rysunku (A).

  2. Ustaw spinkę równolegle do ziemi i wetknij w otwór zamka zaokrąglonym końcem w stronę zawiasów drzwi. Naciskaj na ten koniec w tę stronę, w którą kręciłbyś kluczem, gdybyś go miał (jeśli zamek jest po lewej stronie, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, jeśli po prawej – odwrotnie).

  3. Teraz potrzebujesz drugiego narzędzia – tzw. pickera. Rozchyl wsuwkę, zdrap dokładnie resztki plastiku z tej gładszej końcówki i lekko ją ugnij, tak jak na rysunku (B). Wciśnij zakrzywiony koniec do zamka, tak żeby haczyk był skierowany w tę stronę, w którą normalnie skierowane są ząbki klucza. Jeżeli w tym momencie ktoś przechodzi, uśmiechnij się i powiedz, że tu mieszkasz. Jeśli przechodzi policja, zrób to samo. Jeśli mieszkasz w USA, lepiej podnieś ręce do góry.

  4. Jedną, najlepiej lewą dłonią stale naciskaj na dźwignię, a drugą wepchnij picker w głąb zamka i gmeraj w nim, próbując podważyć lub wcisnąć bolce (tzw. piny) blokujące obrót zamka. Każdy z nich musi się zrównać z krawędzią, żeby obrót był możliwy. Zacznij od tego, który stawia największy opór.

  5. Po wepchnięciu każdego bolca blokada lekko zwalnia, umożliwiając delikatne obrócenie zaimprowizowanego klucza. Wówczas kolejny bolec będzie stawiał największy opór. Wciśnij po kolei wszystkie bolce. Gdy uda Ci się z ostatnim, zamek się otworzy. Poćwicz jeszcze dziś z kluczem w ręce – później, gdy zajdzie taka konieczność, pójdzie Ci łatwiej. No i będziesz mógł się popisać przed kolegami.

Po lekturze tekstu zdecydowałeś, że jednak jesteś domatorem? Zrób kompletny trening w domowych zaciszu - oto plan.

Zobacz również:
REKLAMA