[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Jak tracisz swój czas: raport MH

Niektórych czynności nie da się uniknąć, ale można je skrócić do minimum. A nadwyżkę czasu przeznaczyć na coś naprawdę fajnego. 

Marnowanie czasu

12 godzin rocznie czekasz, aż windows się odpali.

Oczywiście, przy optymistycznym założeniu, że odpalasz go tylko dwa razy dziennie – rano w pracy, po południu w domu. Jeśli dodać do tego czasu wszystkie wymuszone restarty, wyjdzie jeszcze więcej. Wprawdzie komputery mamy coraz szybsze, jednak wciąż daleko nam do modelu idealnego: to komputer czeka na człowieka, a nie odwrotnie.

Co zrobić, żeby skrócić czas odpalania systemu mniej więcej o połowę i odzyskać te sześć godzin oraz kupę straconych nerwów? Poszukaj w sieci programów przyspieszających start systemu. Całkiem skuteczne jest darmowe narzędzie Microsoftu o nazwie BootVis.

Trudno powiedzieć, ile w ten sposób możesz zaoszczędzić w skali całego życia, bo mamy nadzieję – ogromną, niegasnącą mimo upływu lat – że w końcu inżynierowie wymyślą komputer, który będzie się włączało, tak jak telewizor czy radio. Jednym pstryk!  

23,6 lat spędzasz w łóżku, niestety, nie na seksie

Tu nie zastosowaliśmy taryfy ulgowej – liczymy od urodzin do statystycznej śmierci, rok w rok, po 8 godzin snu. Daje to nam gigantyczną liczbę 207 320 godzin (a człowiek cały czas zmęczony, prawda?) i , jak by nie liczyć, prawie 24 lata spędzone bez świadomości i z kropelkami śliny w kącikach ust.

Odpoczywać trzeba, ale co nieco można przyciąć z tej otchłani. Na przykład skrócić sen do 7 godzin na dobę – lekarze twierdzą, że to w zupełności wystarcza, a w dodatku taka ilość jest najlepsza dla utrzymania właściwej wagi. Nie dość, że zdrowo, to jeszcze na tej godzinie zyskujesz prawie 3 lata.  

 

REKLAMA

REKLAMA

Marnowanie czasu

7,2 miesiąca popychania wózka w hipermarkecie

Lubisz, nie lubisz, ale tak to właśnie wygląda. Raz w tygodniu, 2 godziny zakupów dla równego rachunku, liczone przez 50 lat i już mamy ponad pół roku. Sposobów na oszczędności czasowe jest kilka, ale można zacząć od postanowienia, że nasza noga nie postaje tam w weekendy. Nigdy.

Kolejny krok to precyzyjna lista zakupów, najlepiej pogrupowana tematycznie, żeby uniknąć kilkakrotnego wracania w te same regały. Chemia to chemia, spożywka, warzywa, mięsa – trzymamy się wypisanych produktów, nie reagując na syreni śpiew hostess i neony z napisem PROMOCJA.

Ideałem przygotowania karteczki z listą zakupów jest wyobrażenie sobie hipermarketu z jego sektorami i takie przeprowadzenie trasy, by płynnie przejść od bramek wejściowych do kas. Na tych prostych zabiegach oszczędzisz na pewno godzinę tygodniowo.

10,9 miesiąca surfowania na desce klozetowej

Siku nie liczymy, tylko poważniejsze sprawy. Przyjęliśmy 2 wizyty w ubikacji dziennie (razem 20 minut z obowiązkową lekturką i myciem rąk po) przez 65 lat i oto wynik – prawie rok zamknięty w WC! Być może dla niektórych jest to jedyne bezpieczne miejsce w domu i zamykają się tam dla świętego spokoju i odrobiny ciszy, ale mimo wszystko znamy lepsze lokalizacje na odpoczynek.

Nie wspominając już o takim drobiazgu, że zbyt długie przesiadywanie na sedesie w takiej wymuszonej pozycji (bo inną trudno sobie wyobrazić i przyjąć) zwiększa ryzyko nabawienia się żylaków odbytu. Czyli – bardziej swojsko -– hemoroidów. Jednym słowem, poczytaj sobie w fotelu, a tam załatwiaj, co masz do załatwienia, bez zbędnych ceregieli.

Doskonałym sposobem na skrócenie toaletowego odosobnienia jest stosowanie dobrej diety z dużą ilością błonnika. A więc pełnoziarniste pieczywo, wszelkiego rodzaju kasze, warzywa (w zasadzie każde, jednak ze wskazaniem na fasolkę szparagową, groszek, brokuły), a z owoców – suszone morele i śliwki. Skrócenie każdej wizyty do 5 minut da Ci prawie pół roku nadwyżki, którą można lepiej wykorzystać. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij