Jak pozbyć się odcisków na dłoniach: radzi ekspert MH

Lubimy przerzucać żelastwo, nie ma co ukrywać. Bo przy porządnym treningu siłowym i mięśnie rosną, i tłuszcz się spala. Jedynym problemem są odciski. Nasz ekspert radzi, jak się ich pozbyć.

Rękawiczki do treningu shutterstock.com
Kobiety często stosują rękawiczki do treningów, chroniąc w ten sposób skórę wewnątrz dłoni. Uczmy się od nich.

Przyznam, że trenuję od niedawna i wszystko byłoby super, gdyby nie te odciski. Znacie jakiś skuteczny sposób, jak sobie z nimi poradzić?

Ponieważ problem już się pojawił, jedyną opcją jest złuszczanie. W aptece sprzedawane są specjalne preparaty służące do tego celu – na bazie kwasu salicylowego. Tak, to ten sam cudowny kwas, który stosuje się w przypadku walki z trądzikiem.

Nakłada się je regularnie na oczyszczoną skórę samego odcisku, po czym ten zaczyna odpadać. Dodatkowo możesz stosować krem do rąk, który będzie nawilżał i zmiękczał dłonie dzięki zastosowaniu kwasu mocznikowego. W drogeriach pojawiły się również urządzenia do mechanicznego usuwania zrogowaciałej skóry.

Przypominają one żyletki zamknięte w specjalnej obudowie, które pozwolą ci ściąć twardą, martwą skórę, jednocześnie nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Gdyby problem był poważny, a Ty nie chciałbyś przeprowadzać takich zabiegów samodzielnie, możesz skorzystać z pomocy kosmetyczki. Pamiętaj jednak, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego spraw sobie od razu dobrej jakości rękawiczki.

Ewa Gwiazda, kosmetolog 

REKLAMA