[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Jak posługiwać się sztućcami [savoir vivre przy stole]

Nie namawiamy do rozmawiania z Delmą czy wciągania Cię w spory między łyżką a widelcem w reklamach Biedronki. Umiejętność posługiwania się sztućcami przy stole i rozszyfrowywanie kodów, które wysyłają do współbiesiadników lub obsługi, jest pierwszą i błyskawicznie zauważalną oznaką kindersztuby.

sztućce fot. Shutterstock
Tego w szkołach nie uczą. Niestety. Pomyśleliśmy więc, że gdybyś przypadkiem trafił do domu jej rodziców, którzy wyjątkowo cenią tradycję i ogładę... To my pomożemy Ci zapunktować wiedzą i kilkoma prostymi trikami.

Jakie do czego

W dobrej restauracji znajdziesz je przy talerzu w kolejności serwowanych dań. Najdalej z lewej – widelczyk do przystawek, następnie widelec do dania głównego; po prawej – znowu najdalej – nóż do przystawek, łyżka i nóż do głównego dania.

Jak używać

Oto absolutne minimum zachowań:

  • Widelec trzymamy w lewej ręce. Jeżeli używamy tylko jego – w prawej.
  • Nóż trzymamy w prawej ręce i nigdy nie wkładamy go do ust.
  • Nie dmuchamy na łyżkę, tylko czekamy, aż zupa wystygnie na talerzu.
  • Oblizywanie sztućców podczas jedzenia wyklucza nie tylko z dobrego towarzystwa, ale z każdego.

Jak sygnalizować

  • Przerywając na chwilę, krzyżujemy sztućce na talerzu, tak by widelec leżał na nożu.
  • Kończąc, kładziemy je równolegle, tak by wskazywały godzinę 16.20.
  • Skrzyżowanie sztućców na pustym talerzu oznacza, że chcemy otrzymać dokładkę.
  • Nie kładziemy ich nigdy na stole. 

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij