Jak kupować zegarek w internecie: poradnik MH

Internet daje Ci wyjątkową możliwość: możesz złowić zegarek o jakim tylko zamarzysz. Podpowiadamy Ci, jak zarzucić sieć, by marzenie spełnić. 

Jak kupić zegarek w internecie shutterstock.com
Dziś już nawet najbardziej prestiżowe marki zegarków decydują się na sprzedaż swoich produktów przez internet.

1. Plusy i minusy kupowania w sieci

Prawdopodobnie wciąż jest spora grupa klientów, którzy obawiają się kupować rzeczy ekskluzywne i drogie przez internet. Przecież tak samo w sieci, jak i w realnej rzeczywistości są sklepy pewne i – niestety – te mniej wiarygodne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci nie wtopić.

Przeznacz trochę czasu na łowy

Ceny w sklepach internetowych mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego warto poświęcić kilka godzin na przejrzenie ich ofert.

Używaj swojej karty kredytowej

Karty Visa i MasterCard mają specjalne zabezpieczenia -mechanizm "chargeback". "To procedura, która po nieudanej transakcji, zobowiązuje bank do pomocy i pozwala Ci szybciej odzyskać pieniadze", mówi Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl.

Zaufaj instynktowi

Jeśli coś wydaje Ci się zbyt tanie, by mogło być prawdziwe, to może tak być. Sprawdź wówczas, co sprzedawca pisze o czasomierzu. Jeśli ma mało informacji lub są w nich błędy, nie powinien budzić zaufania.

Czytaj internetowe fora

Opinie tam zawarte wprawdzie nie dają Ci żadnej gwarancji, ale mogą pomóc szybciej znaleźć dobre sklepy.

Kupuj na sprawdzonych portalach

Niektóre witryny (np. Ebay) podjęły kroki, by wyeliminować z rynku podróbki i nieuczciwych dostawców. Choć twierdzą, że zawsze zwracają pieniądze za trefny towar, lepiej mieć dodatkowe zabezpieczenie, np. w postaci karty kredytowej.

Nie zapominaj o gwarancji

Dobry sprzedawca może zaoferować Ci znacznie więcej niż tylko zegarek. Oprócz gwarancji, możesz dostać też możliwość serwisowania zegarka. Sprzedawcy ekskluzywnych czasomierzy czasami proponują obejrzenie zegarka przed jego kupnem.

Znaj swoje prawa

Przepisy, które regulują handel w sieci, pozwalają Ci zwrócić zakupiony towar bez podania przyczyny. 25 grudnia weszły istotne zmiany na korzyść klientów. M.in. wydłuża się czas zwrotu z 10 do 14 dni.

2. Witryny, które sprzedają różne marki

Kupno zegarka bezpośrednio od producenta daje z jednej strony większe poczucie bezpieczeństwa, ale z drugiej rzadko pozwala obejrzeć go przed kupnem, gdyż najczęściej nie są to czasomierze produkowane w Polsce. W takiej sytuacji powinieneś sprawdzić, czy wybranej przez Ciebie marki nie sprzedaje w Polsce sklep, który ma w swojej ofercie kilka zegarkowych brendów.

Plus: Możesz obejrzeć wybrany model, zanim go kupisz i na miejscu zadać sprzedawcy kilka pytań.

Minus: Sklepy, które sprzedają różne marki zegarków - niestety - nie zawsze mają dostęp do wszystkich modeli.

Pośrednicy

Niektórzy wolą korzystać z polskich pośredników, dla innych zagraniczne sklepy są gwarantem jakości i bezpieczeństwa. Sklepy i witryny w Polsce:

 • www.apart.pl
 • www.yes.pl
 • www.wkruk.pl

Sklepy i witryny zagraniczne:

 • thewatchgallery.com
 • thewatchhut.co.uk
 • watches-of-switzerland.co.uk 
Jak kupić zegarek w internecie shutterstock.com
Kupowanie przez internet jest szybkie, proste i tanie - nie poczujesz jedynie chłodu tarczy na nadgarstku.

3. Zegarek z second handu

Tak jak są faceci, którzy nigdy nie kupią sobie samochodu z salonu, tak są i tacy, którzy celują w wysoką jakość, ale nigdy nie zainwestowaliby w nowy zegarek.To zrozumiałe, skoro wartość zegarka spada czasem nawet o 1/4 w momencie, gdy przekraczasz z nowym zakupem próg sklepu.

Kupując zegarki używane, oszczędzasz sporo pieniędzy, a jednocześnie dostajesz to, co wówczas, gdy kupujesz nowy model – gwarancję. Dobre dla tych, którzy polują na okazje, nie tylko finansowe. Słabe dla tych, którzy poszukują nowinek i gonią za trendami. Przykład: trzyletni Cartier Tank Francaise – około 8249 euro (RRP £ 13,500).

4. Kupowanie u źródła

Prestiżowe szwajcarskie manufaktury wciąż niechętnie odnoszą się do sprzedaży w sieci. Jednak coraz więcej z nich godzi się na to, by iść z duchem czasu. TAG Heuer w zeszłym roku otworzył sklep w internecie, dołączając do takich firm, jak Montblanc, Bell & Ross i Jaeger-LeCoultre. Wiedz jednak, że kupując u źródła, musisz zapomnieć o targowaniu.

Plus: Masz dostęp do wszystkich najnowszych modeli.

Minus: Nie licz na rabaty. 

Tam szukaj

Jeśli szukasz informacji o nowościach, interesujących Cię modelach lub ciekawostek, zaglądaj na:

 • www.chronos24.pl (w języku polskim)
 • www.watchtime.com (w języku angielskim)
 • watchtime.net (w języku niemieckim)
 • www.hodinkee.com (ciekawostki o zegarkach)
 • www.fratellowatches.com (blog o zegarkach)
 • shop-uk.tagheuer.com 
REKLAMA